Nędza-Kubiniec najlepszy w sprawdzianie kadrowiczów

Biuro Prasowe Polski Związek Biathlonu tekst , zdjęcie archiwalne

W niedzielę dokończono rywalizację w pierwszych w sezonie zawodach “Celuj w Igrzyska”. O punkty do klasyfikacji Pucharu Polski walczyli również seniorzy. W sprincie udział wzięli zawodnicy kadry A. Najlepszy ponownie okazał się Andrzej Nędza-Kubiniec.

Po wygranej w sobotnim biegu długim, Andrzej Nędza-Kubiniec triumfował również w sprincie. Drugie zwycięstwo tym cenniejsze, że na starcie pojawili się również pozostali dwa etatowi kadrowicze, a więc Grzegorz Guzik i Łukasz Szczurek. Pierwszy z nich spudłował trzykrotnie i do zwycięzcy stracił 32 sekundy, drugi biegał dwie karne rundy, a więc dokładnie tyle samo co Nędza-Kubiniec, a mimo to przegrał z nim niemal o minutę. Między Guzika a Szczurka wpasował się jeszcze młodszy brat Andrzeja, Tadeusz Nędza-Kubiniec, który spudłował tylko raz.

W sprincie juniorów niepowodzenie z soboty (był dopiero szósty) powetował sobie Wojciech Janik. Z trzema karnymi rundami na koncie wygrał z Janem Guńką o 27 sekund. Zawodnik BKS WP Kościelisko nie trafił do celu aż sześciokrotnie. Na najniższym stopniu podium uplasował się Marcin Kaczanowski, który mógł się z kolei pochwalić najlepszym strzelaniem w stawce. Do podstawowego dystansu dołożył sobie bowiem tylko 150m dodatkowego biegu.

Niedziela była popisem Konrada Badacza, który nie tylko wygrał wśród juniorów młodszych, ale miał piąty rezultat w klasyfikacji open nieznacznie przegrywając z Łukaszem Szczurkiem. To doskonały prognostyk przed zbliżającymi się Igrzyskami Olimpijskimi Młodzieży w Lozannie. Na podium zawodów w Kościelisku towarzyszyli mu Fabian Suchodolski z UKS Statima Biathlon Team i Hubert Matusik z UKN Melafir Czarny Bór. Obaj stracili ponad dwie minuty do Badacza.

Seniorki, juniorki i juniorki młodsze na dystansach sprinterskich rywalizowały w sobotę, w niedzielę – dla odmiany – czekał ich start w biegu indywidualnym. Udziału w zawodach tym razem nie wzięły zawodniczki z kadry A, podium w komplecie opanowały więc przedstawicielki kadry B. Wygrała Karolina Pitoń przed Anną Mąką i Kamilą Cichoń. Najlepsze czasy biegu zanotowały jednak czwarta Natalia Tomaszewska i szósta Joanna Jakieła, którym w uzyskaniu lepszych miejsc przeszkodziło odpowiednio 7 i 9 pudeł.

Wysoką formą na początku roku imponuje Wiktoria Celczyńska. Zawodniczka AZS AWF Katowice po trzecim miejscu w sprincie, zdecydowanie wygrała bieg indywidualny juniorek. Z czterema karami na koncie uzyskała czas lepszy o minutę od Patrycji Stanek z BKS WP Kościelisko, która spudłowała siedmiokrotnie. Trzecie miejsce wywalczyła Justyna Panterałka z MKS Duszniki-Zdrój.

Dobremu strzelaniu zwycięstwo wśród juniorek młodszych zawdzięcza Patrycja Mecler. Zawodniczka UKS Statima Biathlon Team z dwudziestu strzałów spudłowała tylko w trzech. Tywalki były szybsze na trasie, ale zdecydowanie mniej skuteczne na strzelnicy. Druga Martyna Lichosyt z BLKS Żywiec miała na koncie pięć niezelnych strzałów, a trzecia Alekandra Puto z BKS WP Kościelisko posłała naboje poza tarczę ośmiokrotnie.

Młodsze kategorie mierzyły się na dystansach sprinterskich. Rewanż za sobotni bieg długi na Michale Szatkowskim wziął Jakub Potoniec. Ubiegłoroczny zwycięzca klasyfikacji końcowej mimo trzech karnych rund wygrał z przewagą minuty i 22 sekund nad swoim najgroźniejszym rywalem. Trzecie miejsce wywalczył Kacper Mrowiński z BKS WP Kościelisko. Najlepszą młodziczką okazała się Amelia Liszka, która o 21 sekund pokonała zwyciężczynię biegu indywidualnego Klaudię Niedurny. Na podium towarzyszyła im Oliwia Arendarczyk. W rywalizacji najmłodszych kategorii, a więc zawodników urodzonych w latach 2007-2009 drugie wygrane w ciągu weekendu zanotowali Grzegorz Galica z BKS WP Kościelisko i Oliwia Suchy z UKS Statima Biathlon Team.

WYNIKI – SPRINTY
WYNIKI – BIEGI INDYWIDUALNE

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*