U22: Akademiczki niepokonane w półfinale Młodzieżowego Pucharu Polski!

Biuro Prasowe Enea AZS Poznań tekst , zdjęcia koszykowkakobiet.pl

W turnieju półfinałowym Młodzieżowego Pucharu Polski w Gdańsku akademiczki wygrały wszystkie 3 spotkania i awansowały do finału, który odbędzie się w Lublinie w dniach 18-19.01.2020 Poznaniankom turniej ułożył się bardzo dobrze, bo pierwszego dnia trafiły na teoretycznie najsłabszy zespół turnieju – AZS Uniwersytet Warszawski. Podopieczne trenerów Marka Lebiedzińskiego i Grzegorza Zielińskiego rozegrały niezłe spotkanie, choć do przerwy było “stykowo”. Jednak po wyjściu z szatni poznanianki “włączyły 6 bieg” i odskoczyły warszawiankom, wysoko wygrywając spotkanie 64:49.

W sobotę Enea AZS rozegrały spotkanie z UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki. I choć jeden z faworytów do medalu, to akademiczki nie dały żadnych szans na zwycięstwo w tym meczu przeciwnikowi. Skoncentrowane od początku, przejęły inicjatywę i prowadziły od samego początku, do końca meczu, wygrywając każdą kwartę. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 79:43.

Przed ostatnim meczem Enea AZS miała już zapewniony awans do Finału. Mecz z Politechniką Gdańską był więc formalnością, więc trenerzy dali ograć wszystkim zawodniczkom. Podstawowy skład grał mniej, a zmienniczki świetnie poradziły sobie w spotkaniu, wygrywając 56:46.

Poznanianki awansowały do finału Pucharu Polski, który w dniach 18-19 stycznia 2020 odbędzie się w Lublinie. Obok Enea AZS Poznań w turnieju zagrają: GTK Arka Gdynia, Enea AZS AJP Gorzów Wlkp. i UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki i z automatu znalazły się w finale Mistrzostw Polski U22.

Wyniki akademiczek:

Enea AZS Poznań – AZS Uniwersytet Warszawski 64:49

Enea AZS: Banaszak 18, Stefańczyk 15, Jasińska 10, Rogozińska 8, Piasecka M. 6, Piechowiak 5, Duda 2, Piasecka A. Siatkowska, Jarecka, Kołodziejczak, Jędrzejczak.

Enea AZS Poznań –  UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 79:43

Enea AZS: Stefańczyk 16, Rogozińska 13, Banaszak 10, Piechowiak 9, Piasecka M. 8, Kołodziejczak 8, Duda 4, Jędrzejczak 4, Jasińska 3, Siatkowska 2, Jarecka 2, Piasecka A.

Enea AZS Poznań – Szkoła Gortata Politechnika Gdańska 56:46

Enea AZS: Banaszak 12, Kołodziejczak 11, Jasińska 9, Duda 8, Jarecka 4, Rogozińska 3, Piasecka M. 2, Piasecka A. 2, Jędrzejczak 2, Siatkowska 2, Piechowiak 1.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*