Podwójne zwycięstwo

Informacja prasowa iCEA Futsal Poznań tekst , zdjęcia Łukasz Wenclewski

Drużyna iCEA Futsal Poznań wygrała wczoraj nie tylko dla siebie i swoich kibiców. Każda zdobyta bramka skutkowała bowiem wpłatą 100 zł na rzecz WOŚP! Poznaniacy nie zawiedli, wygrali 5:4 i wrzucili do puszki 500 zł. Duże brawa należą się również rywalom, którzy także wsparli akcję.
Mecz, jak zwykle w tym sezonie, był bardzo emocjonujący choć przez większą część gry nic tego nie zapowiadało. Pomarańczowi szybko przejęli inicjatywę i stopniowo zdobywali przewagę. Do przerwy, po dwóch bramkach Macieja Krzysztalowskiego i jednej Mateusza Górki, iCEA prowadziła 3:0. Wynik mógł być znacznie okazalszy ale w 12. minucie karnego przestrzelił Przemek Marciniak.
W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie, Poznaniacy dominowali i strzelali gole. W 27. minucie Pomarańczowi mieli już 5 bramek na swoim koncie. Dwukrotnie w tym czasie na listę strzelców wpisał się Jacek Kalbarczyk. Goście odpowiedzieli wprawdzie trafieniem Dorociaka ale nie wpłynęło to na przebieg gry. W 33. minucie goście po raz drugi zaskoczyli Poznanska obronę i od tego momentu gra stała się bardzo nerwowa. Obie drużyny stwarzaly w tym okresie sporo sytuacji ale bramki nie padały. Prawdziwe emocje rozpoczęły się w 39. minucie. Najpierw, po bardzo wątpliwym faulu sędzia podyktował rzut karny dla gości, który na bramkę zamienił Janowski. W kolejnej akcji Szumny wykorzystał błąd obrony i było już tylko 5:4! Na szczęście dla gospodarzy więcej bramek w tym meczu już nie padło i ostatecznie iCEA Futsal Poznań pokonała wicelidera 5:4 i wróciła do walki o czołowe miejsca w ligowej tabeli!

7. kolejka II Ligi Futsalu
iCEA Futsal Poznań – Piast Poniec 5:4 (3:0)
Strzelcy:
1:0 – Maciej Krzyształowski
2:0 – Maciej Krzyształowski
3:0 – Mateusz Górka
4:0 – Jacek Kalbarczyk
5:1 – Jacek Kalbarczyk

iCEA: Patryk Rzepka – Jacek Kalbarczyk, Przemek Marciniak, Tomek Sobierajski, Łukasz Nawrocki, Grzegorz Urbański, Mateusz Górka, Maciej Krzyształowski, Marcin Bury, Łukasz Cieśla, Darek Masztalerz – Krystian Pietrzykowski, Adrian Żelazny
Kierownik: Marcin Grabowski

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*