WKS Grunwald Poznań – UKS Bałagany Rustico Łubianka 12:0 (4:0)

Informacja prasowa WKS Grunwald Poznań tekst: Beata Oryl-Stroińska , zdjęcia Waldemar Serowski

Bramki dla Grunwaldu strzelili: Artur Mikuła 3, Mateusz Hulbój 3, Michał Kasprzyk 3, Tomasz Dutkiewicz 1, Paweł Bratkowski 1, Mikołaj Gumny 1

Wysoka wygrana WKS Grunwaldu Poznań w pierwszym w Nowym Roku meczu ligowym. Wojskowi pokonali UKS Bałagany Rustico Łubianka 12:0. Trzech zawodników zaliczyło hat-tricka, bramkarz bronił nawet karne, ale kolejny zawodnik doznał kontuzji.

Grunwald był gospodarzem spotkania, ale mecz został rozegrany nie w Poznaniu, lecz w Gniewkowie. „Najważniejszy w tym sezonie halowym jest Klubowy Puchar Europy, w którym zagramy na parkiecie, a w Poznaniu w hali Chwiałka C, gdzie rozgrywamy mecze ligowe jest wykładzina. Dlatego zdecydowaliśmy, że mecz z Bałaganami rozegramy w Gniewkowie, gdzie jest dobry parkiet.” – wyjaśnił menadżer WKS Grunwaldu Poznań Waldemar Serowski.

Od początku spotkania wojskowi dominowali na parkiecie, choć przystąpili do meczu bez kontuzjowanego Mateusza Poltaszewskiego. Po dwóch kwartach WKS Grunwald prowadził 4:0 po bramkach: Artura Mikuły, Mateusza Hulbója, Mikołaja Gumnego i Tomasza Dutkiewicza. Można było więc spokojnie kontynuować grę, choć w między czasie parkiet musiał z powodu urazu kolana opuścić Michał Poltaszewski.
W trzeciej i czwartek kwarcie poznaniacy nadal zachowywali czyste konto, w czym duża zasługa bramkarza Rafała Banaszaka, który bronił nawet rzuty karne. Z krótkich rogów bezbłędny był obrońca Michał Kasprzyk trafiając trzykrotnie. Hat-trickiem popisali się także Artur Mikuła i Mateusz Hulbój.

Ostatecznie WKS Grunwald wygrał z Bałaganami Łubianka 12:0. Kolejny ligowy mecz Wojskowi rozegrają 25 stycznia w Toruniu z Pomorzaninem. Wcześniej wyjadą na towarzyski mecz do Berlina.