Finał młodzieżowy

Informacja prasowa SKF Poznań tekst Michał Sułkowski

Młodziczki SKF PBS Politechnika Poznańska na kolejkę przed końcem cyklu turniejów półfinałowych są pewne awansu do Finału Mistrzostw Wielkopolski PZPS 2019/2020.  Podopieczne Artura Bąka jako pierwszy ligowy zespół klubu w historii zapewniły sobie awans do wielkiego finału.

Zespół młodziczek SKF PBS Politechnika Poznańska pauzował w ten weekend, ale oczy  siatkarek i sztabu trenerskiego były zwrócone na pojedynki Enea Energetyka Poznań z UKS Śmigiel i UKS Śmigiel II. Wszystkie spotkania zakończyły się wynikami, które na kolejkę przed końcem cyklu turniejów półfinałowych dały awans podopiecznym Artura Bąka do wielkiego finału. Drużyna młodziczek SKF PBS Politechnika Poznańska jako pierwszy ligowy zespół w historii klubu zapewnił sobie awans do młodzieżowego finału województwa.

Wyniki spotkań 3. kolejki półfinałów Mistrzostw Młodziczek WZPS 2019/2020:
Enea Energetyk Poznań – UKS Śmigiel II 2:0 (25:12, 25:12, 0:0)
UKS Śmigiel II – UKS Śmigiel 2:1 (20:25, 25:12, 15:7)
UKS Śmigiel – Enea Energetyka Poznań 0:2 (13:25, 18:25, 0:0)

– Awans do finału województwa dla całego klubu jest ogromnym sukcesem. Wszyscy dołożyli swoją „cegiełkę” do tego sukcesu: rodzice, zarząd, zawodniczki. Osiągnęliśmy wielką rzecz, która jeszcze nie zdarzyła się w SKF KS Poznań. Turniej finałowy będzie dla nas dużym świętem i nagrodą za lata pracy. Mam nadzieję, że podczas turnieju finałowego będziemy wspierani przez liczne grono rodziców,przyjaciół klubu, kibiców, co sprawi, że dla dziewczyn będzie to niezapomniane wydarzenie – mówi trener młodziczek SKF PBS Politechnika Poznańska, Artur Bąk.

Ostatnia kolejka półfinałów Mistrzostw Młodziczek WZPS 2019/2020 zostanie rozegrana 18 stycznia 2020 roku, a o punkty zagrają zespoły: Enea Energetyk Poznań, SKF PBS Politechnika Poznańska i UKS Śmigiel.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*