Wspólne sparingi z SC Potsdam

Biuro Prasowe #VolleyWrocław tekst Krystian Janisz , zdjęcie VolleyWrocław

Ostatnie dni #VolleyWrocław spędził w Niemczech, w Poczdamie, gdzie miał okazję do sparingów z zespołem pochodzącym z tego miasta.

#VolleyWrocław do Niemiec udał się na zaproszenie tamtejszego trenera – Guillermo Hernándeza. SC Potsdam to obecnie trzecia drużyna, dlatego propozycja została szybko przyjęta przez wrocławski sztab. Ostatecznie drużyna z Dolnego Śląska spędziła w Poczdamie trzy dni. W tym czasie udało się rozegrać dwa sparingi.

Oba mecze zaplanowano na 4 sety. W pierwszym z nich zwyciężyły gospodynie – 4:0. Wynik każdego seta kończył się na przewagi, a wrocławianki najbliższej zwycięstwa były w pierwszym secie, gdy prowadziły 21:14. W pozostałych partiach rywalizacja była bardziej zacięta.

W ostatnim dniu pobytu wrocławianek w Niemczech – rozegrano drugi sparing. Podopieczne trenera Wojciecha Kurczyńskiego zremisowały 2:2, chociaż wszystko wskazywało, że ten mecz #VolleyWrocław zapisze na swoim koncie w stosunku 3:1.

Bardzo nam miło, że otrzymałyśmy zaproszenie i z niego skorzystałyśmy. Każda z nas miała szansę pojawić się na boisku i pokazać w jakiej jest obecnie dyspozycji – powiedziała Kinga Kasprzak, przyjmująca #VolleyWrocław.

Podczas meczów sztab szkoleniowy skorzystał ze wszystkich siatkarek, które pojechały do Poczdamu. Każdy z setów został rozegrany w innej konfiguracji, co pozwoliło trenerom na zdobycie cennego materiału do analizy przed zbliżającymi się meczami Ligi Siatkówki Kobiet.

Cieszę się bardzo, ze udało nam się tutaj przyjechać. To na pewno były bardzo ciekawe sparingi i mam wiele wniosków, które mam nadzieję, że przełożą się na naszą przyszłą grę. Wszystko na miejscu było dopięte na ostatni guzik, więc mogę podziękować wszystkim za gościnę, szczególnie trenerowi Hernandezowi – powiedział Wojciech Kurczyński.

Jestem zadowolony z postawy zespołu. Na boisku pokazały się wszystkie siatkarki. Jeśli tylko utrzymaliśmy swój porządek na boisku i styl gry – wygrywaliśmy kolejne akcje. Cieszę się, że przed najbliższym meczem LSK z Grupą Azoty Chemikiem Police – mogliśmy sparować z zespołem o podobnej szybkości gry. Napawa mnie optymizmem nasza praca w bloku, jednak zawsze jest coś co możemy jeszcze lepiej zrobić. Wracamy do Wrocławia i treningów przed kolejnymi meczami – dodał szkoleniowiec.

Najbliższy mecz #VolleyWrocław rozegra z Grupą Azoty Chemik Police, 18 stycznia o 17:00 w Hali Orbita. Bilety na ten mecz można zakupić za pomocą platformy KupBilet.pl oraz w punktach stacjonarnych EMPiK i Kolporter. Dla młodzieży posiadającej kartę Volleymaniaka oraz biorącej udział w Migra Liga Szkół – przysługuje wstęp bezpłatny. Biletem na mecz mogą być także nakrętki – 25 nakrętek to bilet normalny, 20 nakrętek to ulgowy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*