Polak młodzieżowym mistrzem olimpijskim!

Biuro Prasowe Polski Związek Biathlonu tekst i zdjęcia

Marcin Zawół (MKS Karkonosze Jelenia Góra) został nowym młodzieżowym mistrzem olimpijskim w sprincie! Polak w pięknym stylu wygrał zawody rozgrywane w Station Des Roueses. 

Tu nie ma mowy o przypadku – Marcin Zawół świetną formą błysnął już podczas niedzielnego supermiksta, gdy notował czołowe czasy na swoich zmianach. We wtorkowym sprincie, który rozgrywany był na juniorskim dystansie 7,5km Polak zaliczył bieg niemal idealny. Niemal, bo po stójce Zawół biegał jedną karną rundę, ale w stawce 96 sklasyfikowanych zawodników żadnemu nie udało się strzelać bezbłędnie. Zarówno po pierwszym, jak i drugim strzelaniu nasz reprezentant notował trzecie czasy. Przegrywał tylko z Denisem Irodowem z Rosji i Vegardem Thonem z Norwegii.

Wszystko rozstrzygnęło się na ostatniej pętli biegowej. Teoretycznie najtrudniejsze zadanie miał Zawół, ponieważ startował z najniższym numerem i rywale mogli znać jego międzyczasy. Jak się okazało nie miało to jednak najmniejszego wpływu na końcowe rezultaty, bo Irodow z Thonem nie byli w stanie pobić czasu Polaka. Na ostatnich 2,5km wygrał z Rosjaninem o 19 sekund, a z Norwegiem o ponad 20 sekund! To pierwszy medal Biało-Czerwonych podczas tych igrzysk, pierwszy także w historii występów Polaków na Youth Olympic Games.

Ostatecznie po srebrny medal sięgnął Irodowe, na najniższym stopniu podium stanął Thon.

Nieźle – zwłaszcza w biegu – spisali się pozostali dwaj nasi reprezentanci, którzy pomimo gorszego strzelania byli w stanie zająć miejsca w pierwszej połowie drugiej dziesiątki. Jan Guńka z czterema karnymi rundami uplasował się na trzynastym miejscu, Konrad Badacz po trzech pudłach sklasyfikowany został na piętnastej pozycji.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*