Grunwald lepszy od reprezentacji. Cieszy forma, martwią kontuzje.

Informacja prasowa Beata Oryl-Stroińska  – zdjęcia Elżbieta Skowron

 

Zwycięstwem Grunwaldu Poznań 3:1 zakończył się sparingowy mecz z reprezentacją Polski. Dla biało-czerwonych był to jeden z ostatnich sprawdzianów przed Halowymi Mistrzostwami Europy, dla Wojskowych kolejne spotkanie kontrolne w ramach przygotowań do Halowego Klubowego Pucharu Europy.

To czego nam brakuje to gier kontrolnych” – powiedział w niedawnym wywiadzie dla TVP3 Poznań selekcjoner reprezentacji Polski Jacek Adrian. Dlatego zwrócił się m.in. do poznańskiego Grunwaldu z propozycją rozegrania spotkania sparingowego. Trener Wojskowych Karol Śnieżek chętnie się zgodził, choć miał trochę problemów ze składem. „Trzech naszych zawodników zagrało tym razem przeciwko nam, bo zostali powołani do reprezentacji na Mistrzostwa, dwóch jest kontuzjowanych (Mateusz i Michał Poltaszewscy), a Tomasz Dutkiewicz i Tomasz Marcinkowski musieli zostać w jednostce na służbie – wyjaśnił drugi trener Grunwaldu, Robert Grzeszczak.

Mecz był więc bardzo pożytecznym sprawdzianem, bo można było przetestować inne ustawienia na parkiecie. WKS Grunwald wygrał 3:1 po dwóch bramkach Artura Mikuły i jednej Mirosława Kluczyńskiego. „Bardzo się cieszę i z mojej formy i formy drużyny, bo kolejny raz pokazaliśmy, że są efekty naszej pracy i przygotowań do lutowego turnieju. Z racji bycia gospodarzem, Halowy Puchar Europy jest dla nas wyjątkowym wydarzeniem i bardzo nam zależy na dobrym wyniku” – powiedział najskuteczniejszy w tym sezonie strzelec Grunwaldu i całej Halowej Hokej Superligi.

Kolejny mecz kontrolny hokeiści na trawie Grunwaldu Poznań rozegrają w czwartek, 23 stycznia w Berlinie.

Informacja prasowa PZHT tekst Filip Sobczak

Jedziemy na Halowe Mistrzostwa Europy

Reprezentacja Polski mężczyzn zagra w Halowych Mistrzostwach Europy. Podopieczni Jacka Adriana powalczą o miano najlepszej drużyny Starego Kontynentu od 17 do 19 stycznia w Berlinie.

O Halowe Mistrzostwo Europy mężczyzn zagra osiem zespołów. W Berlinie wystąpi sześć reprezentacji – Austria, Niemcy, Belgia, Polska, Czechy oraz Rosja – które zajęły miejsca 1-6 w Halowych Mistrzostwach Europy w 2018 roku w Antwerpii oraz dwie, które wywalczyły awans z niższej dywizji: Holandia oraz Ukraina.

Polacy trafili do grupy A. Wystąpią w niej także: Ukraińcy, Austriacy oraz Rosjanie. W drugiej grupie o awans powalczą: Niemcy, Holendrzy, Czesi oraz Belgowie. Dwie pierwsze ekipy z każdej grupy wejdą do półfinałów, gdzie zmierzą się w systemie „na krzyż” – pierwsza drużyna z grupy „A” zagra z drugą z grupy „B” i odwrotnie.

– Jeśli jedziemy na taką imprezę, to oczywiście trzeba grać o miejsca medalowe. Na pewno będzie to bardzo trudne zadanie, ale celem jest zajęcie wysokiej lokaty – mówi selekcjoner reprezentacji Jacek Adrian. – W fazie grupowej zmierzymy się między innymi z Austrią. Ta drużyna potwierdziła w ostatnich latach, że należy do czołówki hokeja halowego. Zagramy też z reprezentacją Rosji, zespołem zawsze mocnym w hali, a do tego Ukraina, która awansowała z niższej dywizji. To grupa bez krajów wiodących na boiskach otwartych, ale na pewno solidnych w hali.

Polacy trzykrotnie zdobywali medale w mistrzostwach Starego Kontynentu – dwa srebrne i jeden brązowy. Po raz ostatni na podium stanęli w 2006 roku. Dwa lata temu w HME w Antwerpii biało-czerwoni zajęli 4. miejsce. W meczu o brązowy „krążek” przegraliśmy z reprezentacją Niemiec 8:9. W Berlinie zagra trzech zawodników, którzy występowali z orzełkiem na piersi w Antwerpii – Jakub Janicki, Michał Kasprzyk oraz Mateusz Popiołkowski.

HME mężczyzn w Berlinie:

Grupa A: Austria, Polska, Rosja, Ukraina

Grupa B: Niemcy, Czechy, Belgia, Holandia

Mecze Polaków w fazie grupowej: 

17.01.2020 r. 10:00 Polska – Ukraina

17.01.2020 r. 17:15 Polska – Austria

18.01.2020 r. 10:15 Polska – Rosja

18.01-19.01 – faza finałowa

Skład reprezentacji Polski mężczyzn na HME w Berlinie:

 1. Marcin Kitkowski – KS AZS AWF Poznań
 2. Mateusz Popiołkowski – WKS Grunwald Poznań
 3. Jakub Janicki – Havant Hockey Club
 4. Michał Kasprzyk – WKS Grunwald Poznań
 5. Patryk Pawlak – KS AZS AWF Poznań
 6. Mateusz Hulbój – WKS Grunwald Poznań
 7. Jacek Kurowski – SV Arminen Wiedeń
 8. Dominik Karulak – KS AZS AWF Poznań
 9. Mateusz Nowakowski – KS AZS AWF Poznań
 10. Krystian Sudoł – KS Pomorzanin Torun
 11. Gracjan Jarzyński – UKH Start 1954 Gniezno
 12. Maksymilian Koperski – LKS Rogowo

Sztab szkoleniowy reprezentacji Polski mężczyzn na HME w Berlinie:

 1. Jacek Adrian – trener
 2. Łukasz Kosmaczewski – trener współpracujący
 3. Zbigniew Kulpa – trener współpracujący
 4. Tomasz Kawa – monitoring
 5. Krzysztof Jankiewicz – fizjoterapeuta

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*