David Fernández od nowego sezonu w ORLEN Wiśle Płock!

Biuro Prasowe SPR Wisła Płock tekst i zdjęcia

Hiszpański praworozgrywający David Fernández Alonso od nowego sezonu dołączy do zespołu ORLEN Wisły Płock. 23-letni zawodnik związał się z naszym klubem trzyletnim kontraktem.

David Fernández Alonso (196 cm/80 kg) od początku swojej dorosłej kariery reprezentuje barwy ABANCA Ademar Leon, gdzie obecnie trenuje pod okiem byłego szkoleniowca Nafciarzy Manolo Cadenasa. W Liga Asobal zadebiutował w 2016 roku i od tego czasu na hiszpańskich parkietach zdobył 175 bramek, z czego 83 w tym sezonie, co jest czwartym wynikiem w trwających rozgrywkach. Eksplozję talentu Davida dostrzegł także selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Jordi Ribera, który zgłosił go do szerokiej kadry na EHF EURO 2020 i do ostatniej chwili brał go pod uwagę przy ustalaniu turniejowego składu. Wcześniej David był członkiem reprezentacji Hiszpanii do lat 21 oraz wywalczył tytuł mistrza świata juniorów w 2017 roku w Algierii.

– David Fernández jest pierwszym zawodnikiem, z którym podpisaliśmy kontrakt w kontekście sezonu 2020/2021. Obsada prawego rozegrania była przedmiotem intensywnych dyskusji z Xavim Sabate, który sygnalizował konieczność dokonania na tej pozycji pewnych zmian – mówi prezes SPR Wisły Płock Robert Czwartek. – Pierwszym krokiem było oczywiście podpisanie kontraktu z zawodnikiem, który będzie wpisywał się w charakterystykę oczekiwaną przez trenera, a takim właśnie graczem jest David. Podpisaliśmy trzyletni kontrakt i mam nadzieję, że pod okiem Xaviego David będzie wciąż rozwijał się tak dynamicznie, jak to ma obecnie miejsce, oczywiście z korzyścią dla naszego klubu.

– Tak jak już wielokrotnie Xavi Sabate powtarzał, szukamy przede wszystkim graczy wszechstronnych, którzy mogą dać odpowiednią jakość zarówno w ataku, jak i w obronie. Przy czym mimo swoich warunków fizycznych nie jest to zawodnik „jednowymiarowy”, ale potrafiący współpracować z zespołem na różnych płaszczyznach – mówi dyrektor sportowy Adam Wiśniewski. – Rozmowy nie były łatwe, gdyż o jego podpis zabiegało jeszcze kilka klubów, ale cieszymy się, że wybrał naszą ofertę. Myślę, że perspektywa współpracy z Xavim Sabate była naszym mocnym argumentem.

– Przychodzę do Wisły, aby być ważnym elementem drużyny i podnosić swoje umiejętności. Mam nadzieję na szybką adaptację, tym bardziej, że dwaj rozgrywający Wisły oraz trener są moimi rodakami – mówi David Fernández. – W zasadzie każdy, kogo zapytałem, miał pozytywne wspomnienia z Płocka, co z pewnością ułatwiło mi podjęcie decyzji. Rozmawiałem również z trenerem Sabate, który opowiedział mi o wielu sprawach, także jestem podekscytowany perspektywą naszej współpracy.

W ubiegłym tygodniu David Fernández przyjechał do Płocka na testy medyczne, a relacja z jego pierwszego dnia w naszym miejsce jest już dostępna naszym koncie na facebook.com.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*