Ricardinho przechodzi do Khor Fakkan Club , Kadra na zgrupowanie w Belek [TURCJA 2020]

Biuro Prasowe Wisła Płock tekst i zdjęcie

Ricardo Cavalcante Mendes, znany jako Ricardinho, przeniósł się do czternastej drużyny UAE Arabian Gulf League – Khor Fakkan Club. Brazylijczyk do klubu ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich trafił na zasadzie gotówkowego transferu definitywnego, a nasz klub dodatkowo zastrzegł sobie także procent z jego następnej sprzedaży.

Urodzony 4 września 1989 roku w Sao Paulo piłkarz do Wisły Płock po raz drugi trafił 18 lipca 2018. Wcześniej nasze barwy reprezentował w sezonie 2011/2012, kiedy to zdobył 12 bramek i został najlepszym snajperem zespołu. Podobnie było w rozgrywkach 2018/2019, gdy w klasyfikacji strzelców drużyny triumfował z 11 trafieniami. Tylko w bieżącej kampanii na boisku pojawił się natomiast 17 razy i czterokrotnie wpisał się na listę strzelców.

Łącznie we wszystkich rozgrywkach zaliczył dla naszego klubu 88 występów, w których strzelił 27 goli. To jeden z najlepszych wyników Nafciarzy w XXI wieku. Co więcej, jesienią 2018 i 2019 gracz z Ameryki Południowej triumfował w plebiscytach na najładniejszą bramkę rundy za swoje pamiętne zdobycze przeciwko Śląskowi Wrocław (3:0) i Koronie Kielce (1:0).

Ricardinho, dziękujemy za godne reprezentowanie barw Wisły Płock, pełen profesjonalizm, zaangażowanie i serce, które zawsze zostawiałeś na boisku. Życzymy Ci kolejnych sukcesów. Powodzenia!

BILANS RICARDINHO W WIŚLE PŁOCK:

– 88 występów:
– 52 w ekstraklasie,
– 33 w I lidze,
– 3 w Pucharze Polski.
– 27 bramek,
– 6 asyst,
– 6 żółtych kartek.

Kadra na zgrupowanie w Belek [TURCJA 2020]

Po zakończeniu pierwszego etapu zimowych przygotowań w nocy ze środy na czwartek Nafciarze wyruszyli w drogę do Berlina, skąd udadzą się do Turcji. Tam przez 11 dni będą przygotowywać się do zaplanowanego na 9 lutego startu drugiej części rozgrywek.

Pierwszy tegoroczny etap przygotowań na płockich obiektach trwał niewiele ponad tydzień. W tym czasie piłkarze Wisły Płock trenowali na bocznym boisku ze sztuczną nawierzchnią Stadionu im. Kazimierza Górskiego, w hali pneumatycznej oraz w ORLEN Arenie. Badania, testy wytrzymałościowe i szybkościowe to tylko niektóre z zadań, z którymi musieli zmierzyć się przed wylotem do Belek.

#NafciarzeWTurcji spędzą trochę więcej czasu (11 dni) i rozegrają trzy mecze kontrolne: z bułgarskim FK Dunav Ruse (19 stycznia), słowackim Slovanem Bratysława (22 stycznia) oraz Karabachem Agdam (25 stycznia) z Azerbejdżanu. Na obozie drużyna Radosława Sobolewskiego będzie przebywać od 16 do 26 stycznia. Po powrocie do Płocka będzie z kolei miała jeszcze miejsce ostatnia gra kontrolna, w której 9 lutego Nafciarze zagrają na wyjeździe z Legią Warszawa.

W kadrze Wisły Płock lecącej do Turcji znalazło się 24 zawodników, wśród których są między innymi będący już w pełni sił Hubert Adamczyk, pozyskany zimą Dawid Kocyła czy 18-letni wychowanek Aleksander Pawlak. W składzie zabrakło natomiast: Jarosława Fojuta, Patryka Stępińskiego i Oskara Zawady, a także Ricardinho, w którego sprawie prowadzone są negocjacje odnośnie transferu do zagranicznego klubu.

Kadra na obóz przygotowawczy na w Turcji:

Bramkarze: Jakub Wrąbel, Thomas Dähne, Bartłomiej Żynel.

Obrońcy: Damian Michalski, Michał Marcjanik, Bartłomiej Sielewski, Piotr Tomasik, Alan Uryga, Cezary Stefańczyk, Angel Garcia Cabezali, Jakub Rzeźniczak.

Pomocnicy: Damian Rasak, Dominik Furman, Mateusz Szwoch, Giorgi Merebashvili, Mikołaj Kwietniewski, Titas Milasius, Hubert Adamczyk, Maciej Ambrosiewicz, Suad Sahiti, Aleksander Pawlak.

Napastnicy: Grzegorz Kuświk, Karol Angielski, Dawid Kocyła.

Sztab szkoleniowy: Radosław Sobolewski – trener, Mariusz Kondak – asystent trenera, Sławomir Nazaruk – asystent trenera, Mariusz Mucharski – trener bramkarzy, Mateusz Oszust – trener przygotowania fizycznego, Łukasz Nadolski – analityk, Piotr Soczewka – kierownik zespołu, Paweł Nowacki – fizjoterapeuta, Marcin Kowalski – masażysta, Magdalena Pawlak – kitman oraz Marek Jóźwiak – dyrektor sportowy, Michał Łada i Mateusz Ludwiczak – obsługa medialna.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*