Legionista drugi raz z rzędu piłkarzem miesiąca w PKO BP Ekstraklasie!

Biuro Prasowe Ekstraklasa SA  tekst , film i zdjęcie

Nagrodę Piłkarza Grudnia 2019 roku w PKO Bank Polski Ekstraklasie zdobył Jarosław Niezgoda. Napastnik Legii Warszawa odniósł triumf już w drugim miesiącu z rzędu.

W ośmiu ostatnich kolejkach w 2019 roku Jarosław Niezgoda strzelał średnio gola na spotkanie! Przez ten czas tylko w jednym starciu jego konto snajperskie pozostało puste. W grudniu do swojego dorobku dołożył zaś trzy trafienia – w tym dublet – oraz asystę. Żadnego z jego celnych strzałów w minionym miesiącu nie udało się zatrzymać golkiperom przeciwników. Średnio trafiał raz na 59 minut gry.

Dzięki temu Jarosław Niezgoda zdecydowanie wysforował się on na czoło zarówno w wyścigu po koronę króla strzelców (14 bramek), jak i w klasyfikacji kanadyjskiej (16 punktów). W pierwszym z tych rankingów posiada aktualnie trzy trafienia przewagi nad najskuteczniejszymi przedstawicielami peletonu.

Jarosław Niezgoda dzięki tym osiągnięciom, powtórzył swoje osiągnięcie z listopada i także w grudniu wybrany został najlepszym zawodnikiem miesiąca w PKO Bank Polski Ekstraklasie. W 2019 roku w dwóch odsłonach z rzędu oprócz niego triumfował jeszcze tylko Bośniak Zvonimir Kozulj (maj i lipiec). Przed nimi zaś ta sztuka udała się jeszcze Igorowi Angulo (lipiec, sierpień 2017), Nemanji Nikoliciowi (sierpień, wrzesień, październik 2015) i Andrzejowi Niedzielanowi (sierpień, wrzesień 2010).

To także czwarty kolejny miesiąc, gdy laur trafia do polskiego gracza. Poprzednio podobna seria miała miejsce między listopadem 2014, a majem 2015.

Wyboru Piłkarza Miesiąca dokonują tradycyjnie kapitanowie szesnastu zespołów uczestniczących w rozgrywkach najwyższej polskiej ligi. Siedemnasty punkt przyznają kibice, głosując w mediach społecznościowych. W grudniu najwięcej głosów (po 4) otrzymali Jarosław Niezgoda i Damjan Bohar. Wobec remisu organizator plebiscytu z uwagi na dorobek w klasyfikacji kanadyjskiej ostatecznie zdecydował się przyznać nagrodę napastnikowi Legii Warszawa.

PIŁKARZ MIESIĄCA 2019/2020

Grudzień 2019 – Jarosław Niezgoda (Legia Warszawa)

Listopad 2019 – Jarosław Niezgoda (Legia Warszawa)

Październik 2019 – Dominik Furman (Wisła Płock)

Wrzesień 2019 – Paweł Brożek (Wisła Kraków)

Sierpień 2019 – Jesus Imaz (Jagiellonia Białystok)

Lipiec 2019 – Zvonimir Kozulj (Pogoń Szczecin)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*