XIV Charytatywny Bieg z Maltańskim Światełkiem

Informacja prasowa Przemysław Walewski tekst i zdjęcia

Prawie 200 biegaczek, biegaczy, miłośników nordic walking oraz rodziców z dziećmi w wózkach wzięło udział w niedzielę nad Jeziorem Maltańskim w XIV Charytatywnym Biegu z Maltańskim Światełkiem To bieg charytatywny, który ma najdłuższą tego rodzaju tradycję w Wielkopolsce i od początku odbywa się nad poznańską Maltą . Bieg nie ma charakteru komercyjnego wyścigu (bez pomiaru czasu, kategorii itp.), ale charakter towarzyski.
Na mecie oprócz medalu czeka na każdego poczęstunek oraz wiele fantastycznych chwil spędzonych w rodzinnym gronie biegaczy. Od 14 lat niezmiennie założeniem biegu jest wsparcie tych, którzy potrzebują pomocy. Dochód z opłat przeznaczony jest przeznaczony na pomoc podopiecznym Fundacji SięPomaga. We wszystkich dotychczasowych edycjach udział wzięło ponad 4 tysiące biegaczek i biegaczy. W tym biegu nie ma pomiaru czasu, kategorii wiekowych, dekoracji. To nie wyścig, ale bieg o charakterze towarzyskim. Każdy z uczestników biegnie ze „światełkiem” – czołówką, latarką itp. Zabronione jest bieganie z otwartym ogniem.
–  Bieganie to najprostsza droga do dobrego zdrowia i najlepsza inwestycja prozdrowotna na lata, bo czym skorupka za młodu nasiąknie … Biegaczy nie potrzeba zachęcać do pomocy tym, którzy jej potrzebują. Środowisko biegaczy chętnie wspiera w rozmaitych akcjach charytatywnych chorych i potrzebujących pomocy – podkreśla pomysłodawca biegu maratończyk i dziennikarz Przemek Walewski.
W 2020 roku uczestnicy pomogli 8-letniej Wiktorii! Lekarze podejrzewają u Wiktorii dysplazję korową w prawym płacie czołowym, to właśnie ona może odpowiadać za ataki padaczki. Wesprzyjmy razem fundusz na diagnostykę i leczenie! Zbiórka jest zweryfikowana przez Fundację SięPomaga. Podczas niedawnego II Biegu Ognia i Wody zebraliśmy prawie 3000 zł! Tata Wiktorii jako strażak niósł wiele razy pomoc potrzebującym … W akcję od początku włączyli się kadeci i kadra Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu.
Partnerem Biegu byli  Poznańskie Ośrodku Sportu i Rekreacji i Akademia Młodych Olimpijczyków.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*