Stal melduje się w 1/8 Pucharu Polski!

Biuro Prasowe SPR Stal Mielec SA tekst . zdjęcie ,dźwięk

O ile sparingi w wykonaniu Stali były bardzo nieudane o tyle pierwszym meczem o stawkę w nowym roku podopieczni Dawida Nilssona i Marcina Basiaka zamazali zły obraz z gier kontrolnych. Mielczanie po bardzo dobrym spotkaniu z Chrobrym Głogów zameldowali się w 1/8 Pucharu Polski!

Pierwsza połowa od samego początku była niezwykle zacięta i wyrównana, choć przez dłuższy czas to mielczanie prowadzili dwoma trafieniami, co w dużej mierze zawdzięczają bardzo dobrej dyspozycji Tomasza Wiśniewskiego, który popisywał się skutecznymi interwencjami.
Goście jednak też mieli swoje atuty, a ich gra z kołem oraz rzuty z drugiej linii były równie skuteczne przez co najpierw zdołali wyrównać, a następnie wyjść na prowadzenie, które w końcówce sięgnęło ostatecznie aż pięciu trafień. Oba zespoły do szatni zeszły przy prowadzeniu Chrobrego 16:11.

Tak wysoka zaliczka z pierwszej połowy powinna tylko umożliwić Chrobremu kontrolowanie gry w drugiej odsłonie, lecz zupełnie inne plany miała Stal, która od samego początku rzuciła się do szaleńczego ataku. W 38. minucie „Biało-Niebiescy” zdołali doprowadzić do remisu 17:17, by już minutę później po bramce Huberta Korneckiego prowadzić 19:18.
Gra wyraźnie się zaostrzyła, nie brakowało wykluczeń po obu stronach, lecz w tej twardej grze lepiej odnaleźli się gospodarze, którzy za sprawą świetnie spisujących się Bartosza Wojdaka i Miljana Ivanovicia dziurawili głogowską bramkę.
Stal wygrała 31:28 i zameldowała się w 1/8 Pucharu Polski!

SPR Stal Mielec – Chrobry Głogów 31:28 (16:11)

SPR Stal: Wiśniewski, Andjelić, Witkowski – Krępa 5, Janyst 2, Mochocki, Kornecki 4, Jędrzejewski, Wołyncew 3, Chodara, Wiącek, Wojdak 6, Ivanović 7, Krupa 4, Kozioł.

Chrobry: Zapora, Stachera – Grabowski 1, Zdobylak 5, Sadowski 4, Klinger, Babicz 2, Przysiek 1, Tylutki, Orpik 4, Jamioł 2, Krzysztofik 1, Bekisz 4, Makowiejew 4.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*