Martin Galia na dłużej w NMC Górniku Zabrze!

Biuro Prasowe Górnik Zabrze Piłka Ręczna tekst i zdjęcie

Miło nam poinformować, że Martin Galia, jeden z najlepszych bramkarzy występujących w PGNiG Superlidze, pozostaje w NMC Górniku Zabrze na kolejny sezon!

Wraz z początkiem roku porozumiał się z zarządem klubu i podpisał umowę obowiązującą na kolejny sezon, 2020/2021. Przypomnijmy, że Martin Galia to wyjątkowo doświadczony golkiper, który profesjonalną karierę zawodniczą rozpoczynał w 1999 roku (czyli ponad 20 lat temu!) w Baniku Karvina. Występował później także w Szwecji, niemieckiej Bundeslidze, a do 2016 roku – w szwajcarskim TSV. St. Otmat Handball St. Gallen.

W lipcu 2016 roku zameldował się w Zabrzu i od tego czasu jest podstawowym bramkarzem Górnika. W tym roku jest piątym najskuteczniejszym golkiperem PGNiG Superligi z wynikiem 35,2% skutecznych obron. W tej topowej piątce ma jednak na koncie najwięcej ligowych występów, bo aż 17.

W ostatnich tygodniach mogliśmy podziwiać dyspozycję “Galicza” na zakończonych w niedzielę Mistrzostwach Europy. Reprezentacja Czech zajęła ostatecznie 12. miejsce. Przypomnijmy, że Holendrzy z Iso Sluijtersem w składzie uplasowali się na 17. pozycji, a Polacy – na 21. miejscu. Na ME Galia zanotował 30-procentową skuteczność obron rzutów z gry oraz  również 30-procentową skuteczność obron rzutów karnych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*