Zadecydował początek meczu

Klub Sportowy Azoty Puławy tekst , zdjęcia

Pierwsze kilkanaście minut meczu zadecydowało o wygranej Azotów-Puławy w pierwszym ligowym meczu w 2020 roku z Chrobrym Głogów. Podopieczni Michała Skórskiego udanie zrewanżowali się rywalom za porażkę w pierwszej rundzie.

Początek spotkania przebiegał pod dyktando puławian. Szybka, kombinacyjna gra w ataku zaowocowała błyskawicznym zbudowaniem przewagi. Już w szóstej minucie o pierwszy czas poprosił trener głogowian Piotr Zembrzuski, bo Azotowcy prowadzili w tym momencie już 5:1. Cztery minuty później miejscowi prowadzili 7:2, a cztery gole na swoim koncie miał w tym momencie efektownie na środku rozegrania nowy nabytek puławian – Aliaksandr Bachko. Maksymalną przewagę gospodarze osiągnęli w 13 minucie, kiedy po trafieniu Pawła Podsiadło było 10:4. Od tego momentu mecz się bardzo wyrównał. Goście otrząsnęli się z przewagi Azotów-Puławy i do 20 minuty skutecznie odpowiadali na gole puławian coraz częściej skutecznie utrudniając miejscowym grę w ataku. W ostatnich 3 minutach głogowianie odrobili połowę strat. Kolejne trafienia Marcela Zdobylaka, Damiana Krzysztofika i Jakuba Orpika zbliżyły Chrobrego na trzy gole.

Taka przewaga okazała się najniższą w tym meczu. Trzema bramkami puławianie prowadzili ostatni raz w 38 minucie (22:19). Później miejscowi wykorzystali dobre interwencje Vadima Bogdanova i “odjechali” rywalom na wyraźniejszą odległość – 41′ 24:19, 44′ 26:20 i 47′ 28:21. To pozwoliło puławianom grać spokojnie do końca meczu. Goście nie zamierzali jednak spuścić głów i oddać pola miejscowym – do końca meczu udało się zespołowi z Głogowa odrobić część strat, a duża  w tym zasługa skutecznych rzutów z drugiej linii ekspuławianina – Adama Babicza.

Azoty-Puławy – Chrobry Głogów 33:29 (18:15)
Azoty-Puławy: Bogdanov, Koshovy, Borucki – Seroka 6, Podsiadło 5, Bachko 5, Przybylski 5, Rogulski 5, Gumiński 4, Jarosiewicz 2, Dawydzik 1, Łangowski, Szyba.
Chrobry: Stachera, Zapora – Zdobylak 5, Babicz 5, Krzysztofik 5, Jamioł 3, Makowiejew 3, Przysiek 2, Orpik 2, Bekisz 2, Klinger 1, Buinenko 1, Grabowski, Sadowski, Tylutki.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*