Przerwana seria zwycięstw.

Informacja prasowa iCEA Futsal Poznań  tekst , zdjęcia Elżbieta Skowron

iCEA Futsal Poznań przegrała niespodziewanie na własnym parkiecie z Jurandem Koziegłowy 4:5 (2:1)
Poznaniacy przystąpili do tego spotkania mocno osłabieni. Z różnych powodów ze składu wypadli Przemysław Marciniak, Mateusz Górka, Bartosz Simiński, Łukasz Cieśla, Vova Danyschuk oraz Łukasz Nawrocki. Pomimo tego Pomarańczowi rozpoczęli sobotnie spotkanie znacznie lepiej od rywali. Już w 4. Minucie podanie Macieja Krzyształowskiego na bramkę zamienił Grzegorz Urbański. W kolejnych minutach mądrze broniący Poznaniacy mogli podwyższyć prowadzenie ale nie razili nieskutecznością. W końcu w 16. minucie znakomitą dwójką akcją popisali się Maciej Krzyształowski i Jacek Kalbarczyk i było już 2:0. Gdy wydawało się, że do przerwy nic się już nie zmieni na strzał z dalszej odległości zdecydował się Piotr Jabłecki i równo z końcową syreną zdobył bramkę kontaktową.
W drugiej części meczu obraz gry się nie zmieniał aż do 26 minuty, kiedy to goście wykorzystali moment dekoncentracji Poznańskiej ekipy i trzykrotnie pokonali debiutującego w barwach iCEA Futsal Poznań Dmytro Borzyło.  Wynik 2:4 wymusił na gospodarzach grę z lotnym bramkarzem. Dwie bramki strzelone przy jednej straconej spowodowało, że sama końcówka był niezwykle emocjonująca. Najpierw Grzegorz Urbański a chwilę potem Jacek Kalbarczyk mogli doprowadzić do wyrównania ale znakomicie spisywał się tego dnia bramkarz Juranda i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:5 dla gości.

iCEA Futsal Poznań – Jurand Koziegłowy 4:5 (2:1)
1:0 – 5 min – Grzegorz Urbański (asysta Maciej Krzyształowski)
2:0 – 16 min – Jacek Kalbarczyk (asysta Maciej Krzyształowski)
2:1 – 20 min – Jabłecki
2:2 – 26 min – Frąckowiak
2:3 – 27 min – Marciniak
2:4 – 29 min – Frąckowiak
2:5 – 35 min – Świątek
3:5 – 37 min – Tomasz Sobierajski (asysta Patryk Rzepka)
4:5 – 38 min – Maciej Krzyształowski (asysta Jacek Kalbarczyk)

iCEA: Dmytro Borzyło – Jacek Kalbarczyk, Darek Masztalerz, Grzegorz Urbański, Tomek Sobierajski – Maciej Krzyształowski, Marcin Bury, Patryk Rzepka – Adrian Żelazny, Krystian Pietrzykowski