Wygrana w Rogowie, w półfinale z Wartą Poznań!

Informacja prasowa WKS Grunwald Poznań tekst Beata Oryl-Stroińska , WKS Grunwald

W ostatniej kolejce rundy zasadniczej WKS Grunwald Poznań wygrał z LKS-em Rogowo 5:4. W półfinale o halowe mistrzostwo Polski zagra z Wartą Poznań, która zremisowała z AZS-em AWF-em Poznań.

To nie był łatwy mecz. Celem było zwycięstwo, ale Wojskowi zapowiadali, że traktują spotkanie z LKS-em jako generalny sprawdzian przed HKPE. I rzeczywiście trener testował wiele rozwiązań taktycznych. W dwóch pierwszych kwartach Grunwald grał bez bramkarza, sześcioma zawodnikami w polu. Na efekty nie trzeba było długo czekać, po pięciu minutach poznaniacy prowadzili 2:0 po trafieniach Artura Mikuły i Michała Kasprzyka. Kontaktową bramkę zdobył jednak Maksymilian Koperski i po 10 minutach Grunwald wygrywał 2:1. W drugiej kwarcie do głosu doszli rywale. Po golach Koperskiego i Daniela Chojnackiego wyszli na prowadzenia i do przerwy prowadzili 3:2.

Po przerwie trener Karol Śnieżek wrócił do gry z bramkarzem. Trzecia kwarta nie przyniosła zmiany wyniku, w czwartej

decydujące okazały się cztery minuty (między 32, a 35 minutą), w których hokeiści Grunwaldu trzykrotnie pokonali bramkarza Rogowa. Najpierw do remisu doprowadził Tomasz Dutkiewicz, a następnie trafili Mateusz Hulbój i Artur Mikuła. Grunwald prowadził 5:3. Nerwowo było w ostatniej minucie, bo po bramce Koperskiego ta przewaga stopniała do jednego trafienia, ale ostatecznie poznaniacy zwyciężyli LKS 5:4.

Mistrzowie Polski zakończyli rundę zasadniczą z kompletem zwycięstw i do półfinału awansowali z pierwszego miejsca. Zagrają w nim z Wartą Poznań, która zajęła czwartą lokatę po remisie z AZS-em AWF-em. Drugą parę półfinalistów tworzą Pomorzanin Toruń i AZS AWF Poznań. Mecze zaplanowano na 22 lutego.

W niedzielę część zawodników będzie odpoczywać, ale kilkoro będzie promować zbliżający się Halowy Klubowy Puchar Europy. O 17.00 hokeiści pojawią się na meczu koszykarzy Biofarmu Basketu Poznań bo przybliżyć licznym kibicom hokej na trawie i rozdać zaproszenia na Halowych Klubowy Puchar Europy, a o 19.30 Tomasz Dutkiewicz i Mateusz Popiołkowski będą gośćmi Sportowego Weekendu w TVP3 Poznań.