Zapraszamy na IX Bieg Czekoladowy – Słodkie Walentynki

Informacja prasowa tekst Przemek Walewski

Zapraszamy na  IX Biegu Czekoladowego – Słodkie Walentynki na dystansie 5 km. Bieg wystartuje w niedzielę 16.02.2020 r. o godzinie 11.00 sprzed Przystani “Posnania” i  poprowadzi bulwarami Parku nad Wartą, pomiędzy mostami św. Rocha a Przemysła I. O godzinie 10.30 w biegach na krótszych dystansach  wystartują dzieci. Łącznie wystartuje prawie 600 biegaczek, biegaczy i miłośników nordic walking, którzy na bieg do Poznania przyjeżdżają z całej Polski.
Ideą zawodów jest propagowanie rodzinnego spędzania czasu i integracja międzypokoleniowa mieszkańców Poznania, podkreśla dr Maciej Nowak, współorganizator, olimpijczyk, wieloletni lekarz kadry Polski w piłce ręcznej. W tym roku ma wyjątkowy, olimpijski charakter związany z Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio promującą poznańskich Olimpijczyków. Bohaterem tegorocznego medalu na Walentynki jest pluszowy miś.  Nasz czekoladowy miś przeniesie nas wspomnieniami do czasów dzieciństwa. Na mecie czekają oryginalne medale 4D i gorąca czekolada.
Głównym założeniem zawodów są promocja zdrowego odżywiania i aktywnego spędzania wolnego czasu, promowanie terenów do aktywności sportowej. Imprezie patronują m.in. Stowarzyszenie Akademia Młodych Olimpijczyków, Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu, Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu,  Poland Running Academy.
W ramach biegu odbywają się IV Zimowe Mistrzostwa Strażaków PSP o Puchar Komendanta Szkoły Aspirantów PSP.  Bieg ma także wymiar charytatywny i zebrane środki wspierają podopiecznych m.in. Fundacja OTULINA, Fundacja Dar Szpiku im. Anny Wierskiej – Drużyna Szpiku, Fundacji Się Pomaga.  Od pierwszej edycji licytujemy numer “1” , a uzyskane pieniądze przekazujemy na pomoc konkretnej osobie.
Podczas tegorocznego biegu pomagamy 15-letniej Kamili z Poznania. W wyniku tragicznego wypadku ta zawsze uśmiechnięta i pomocna nastolatka, kochająca sport najpierw walczyła długo o życie. Wygrała, ale lekarze zdiagnozowali złamanie z przemieszczeniem kręgosłupa, zwężenie kanału kręgowego i uraz rdzenia kręgowego w ciężkim stopniu, zaznacza Przemysław Walewski, maratończyk, współorganizator i dyrektor Biegu Czekoladowego. Chwila zmieniła jej życie w koszmar… . Musiała zrezygnować ze sportu, szkoły, spotkań ze znajomymi. Nastolatka, która dotychczas miała doskonały kontakt z rówieśnikami  bardzo boleśnie doświadczyła, czym jest wykluczenie i samotność. Energią, którą zawsze miała w sobie Kamila można by śmiało podzielić na kilka osób. Każdy, kto ją znał wiedział doskonale, że to dziewczyna, która nigdy się nie poddaje.
Dlaczego czekolada? Jak powiada Nigela Lawson: ” W życiu pada wiele pytań, na które czekolada przynosi odpowiedź!”.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*