Trzy punkty nie dla Energetyka

Tekst Paweł Jonik , zdjęcia Łukasz Wenclewski

Zespół Enea Energetyka Poznań musiał uznać wyższość Uni Opole w domowym meczu 23. kolejki I ligi siatkówki kobiet. Podopieczne Marcina Patyka uległy rywalkom 1:3.
Od samego początku w mecz dobrze weszły przyjezdne, które po serii zagrywek Ilony Gierak prowadziły 6:0. Gdy wydawało się, że drużyna z Opola nie będzie miała większych problemów z odniesieniem zwycięstwa w pierwszym secie, poznanianki odrobiły 6 punktów straty i doprowadziły do remisu w końcówce. Wojnę nerwów wygrały siatkarki Nicoli Vettoriego i po punktowym bloku Kingi Stronias prowadziły 1:0 w setach.
Druga partia rozpoczęła się po myśli Energetyczek. Świetna gra na siatce Adrianny Muszyńskiej, wysoka forma Eweliny Tobiasz i Joanny Sikorskiej zadecydowały o triumfie zawodniczek ze stolicy Wielkopolski w drugim secie.
W trzeciej odsłonie meczu ponownie bezkonkurencyjne były siatkarki Uni, które momentami prowadziły nawet 8 punktami i mogły cieszyć się z prowadzenia 2:1 w setach.
Poznanianki otrząsnęły się i poprawiły swoją grę. W czwartej kwarcie wyszły nawet na prowadzenie 15:12, jednak opolanki zachowały zimną krew w końcówce i zwyciężyły 25:21, a w całym meczu 3:1.
Mimo porażki Energetyk utrzymał drugą lokatę w tabeli za liderującym Jokerem Mekro Energoremont Świecie. Podium zamyka Uni Opole.
Enea Energetyk Poznań – Uni Opole 1:3 (27:29, 25:20, 19:25, 21:25)