Piękna walka w półfinale, ale Grunwald zagra o brąz

Informacja prasowa Halowy Klubowy Puchar Europy tekst Beata Oryl- Stroińska , zdjęcia Elżbieta Skowron

Hokeiści na trawie Grunwaldu Poznań zagrają o brązowy medal Halowego Klubowego Pucharu Europy. W półfinale mistrzowie Polski, po niesamowitym meczu przegrali z niemieckim Der Club an der Alster 5:6.  W finale zespół z Hamburga zmierzy się z SV Arminen, a  rywalami Wojskowych w spotkaniu o 3. miejsce będzie HC Mińsk.

Początek był nerwowy z obu stron. Żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć dogodnych okazji strzeleckich. W 4. minucie zieloną kartką został ukarany Tomasz Marcinkowski i Grunwald grał w osłabieniu. Obronił się przed atakiem Alster. Po chwili jednak mistrzowie Niemiec wyszli na prowadzenie, a tuż przed końcem pierwszej kwarty podwyższyli na 2:0. Szybką kontrę celnym strzałem zakończył Christian Reimann.

Nadzieje wróciły w 18 minucie, kiedy to z krótkiego rogu bramkarza zespołu z Hamburga pokonał Michał Kasprzyk. Było więc 1:2. Tyle, że po chwili żółtą kartką został ukarany Mateusz Hulbój i to goście mieli krótki róg. Na bramkę zamienił go Jesper Kamlade. Nie minęło 40 sekund, a zespół z Hamburga po golu Patricka Schmidta prowadził już 4:1. Na domiar złego, równo z końcową syreną padła kolejna bramka i do przerwy Grunwald przegrywał 1:5. Poznaniacy mieli problem z przejściem przez wysoki pressing rywali, brakowało też szczęścia, jak choćby w 26. minucie, kiedy to Mateusz Hulbój trafił w słupek. Wojskowi się nie poddawali i w 28. minucie zdobyli bramkę. Na 2:5 strzelił Adrian Krokosz. Odpowiedź była jednak natychmiastowa. W 29. minucie na 6:2 podwyższył Carl Moritz Alt.

Ostatnia kwarta to próba odwrócenia losów spotkania. Grunwald kontynuował rozwiązanie z wycofanym bramkarzem i grał w szóstkę. No i przyniosło to efekty. W 34. minucie trzecią bramkę dla Grunwaldu strzelił z krótkiego rogu Michał Kasprzyk. Dwie minuty później poznaniacy znów wywalczyli krótki róg, i znów padła bramka, tym razem po strzale Tomasza Dutkiewicza. Było więc 4:6 i niespełna 4 minuty do końca spotkania. Kiedy minutę później na 5:6 strzelił Szymon Hutek, emocje sięgnęły zenitu. W końcowych sekundach była jeszcze żółta kartka dla Michała Kasprzyka, obroniony rzut karny przez Mateusza Popiołkowskiego, ale wyniku nie udało już się zmienić. Grunwald przegrał 5:6.

W meczu o trzecie miejsce Grunwald zagra z HC Mińsk, a w finale Alster zmierzy się z SV Arminen, bo w pierwszym półfinale Austriacy pokonali HC Mińsk 3:2 (1:1).

WKS Grunwald Poznań – Der Club an der Alster  5:6 (1:5)

Bramki dla Grunwaldu: Michał Kasprzyk 2, Adrian Krokosz 1, Tomasz Dutkiewicz 1, Szymon  Hutek 1