FILIP TARKO ZAMKNĄŁ REAL

Informacja prasowa tekst  Jerzy Raube  ,Elżbieta Skowron , zdjęcie archiwalne

Co by było, gdyby nie było w tym spotkaniu bramkarza WKS Grunwald Filipa Tarko, strach pomyśleć. Niedzielny rywal wojskowych Real Astromal Leszno postawił bowiem trudne warunki. Mocno zbudowani gracze gości nadzwyczaj szybko ustawiali obronę i rywal miał ogromne kłopoty z wypracowaniem czystych sytuacji rzutowych. Skutecznie został wyłączony rozgrywający i egzekutor Mikołaj Przybylski (dość powiedzieć, że pierwszą bramkę w tym meczu Mikołaj zdobył dopiero w 47 minucie i to rzutu karnego). Sytuację w ataku ratowali natomiast trafiając z dystansu Michałowie ? Nieradko i Tórz. Wspierał ich z lewego skrzydła Damian Bajka. Z prawego nie było większego zagrożenia i dopiero roszada trenera Rafała Walczaka w końcówce meczu, kiedy to przesunął na prawo M. Przybylskiego okazała się trafiona.
Wcześniej zespoły grały bramkę za bramkę: w 5 minucie było 2:2, w 20 min. 8:8, w 30 min. 11:10.
Po zmianie stron goście zagrali zdecydowanie w obronie i w ataku. Ale naprzeciw w bramce Grunwaldu znalazł się poznański odpowiednik Sławomira Szmala, czyli Filip Tarko. To on znakomitymi interwencjami zamknął wynikowo Real. Podłamani tym rywale popełniali w końcówce także błędy w obronie. Po spotkaniu, kiedy emocje już opadły można powiedzieć, że wygrali w tym dniu lepsi.
Cieszymy się, że WKS Grunwald zapisał kolejne trzy punkty i razem z KS Stal Gorzów lideruje w pierwszej lidze!
Za tydzień WKS Grunwald wyjeżdża do Piekar Śląskich.

WKS Grunwald Poznań – Real Astromal Leszno 21:18 (11:10)

Bramki dla Grunwaldu zdobyli ; Daniel Bartłomiejczyk 1, Eryk Napieralski 1 , Piechowiak Patryk 1 , Damian Bajka 5, Nieradko Michał 4 , Przybylski Mikołaj 4 , Tórz Michał 4 , Stachowiak Filip 1

Bramki dla Leszna zdobyli ; Przekwas Michał 4, Rogoziński Mariusz 1 , Nowak Mateusz 1, Wierucki Jakub 3 , Kukliński Hubert 3, Meissner Krzysztof 1 , Łuczak Piotr 1 , Szkudelski Hubert 1 , Napierkowski Kamil 3