Puchar Europy dla mistrza Niemiec

Informacja prasowa Halowy Klubowy Puchar Europy tekst Beata Oryl-Stroińska ,zdjęcia Elżbieta Skowron

Mistrz Niemiec, hamburski Der Club an der Alster wywalczył w Poznaniu Halowy Klubowy Puchar Europy. W finale pokonał austriackie SV Arminen Wiedeń 3:1.

Zespół z Hamburga zwyciężył zasłużenie. Od początku bardzo dobrze bronił, tracą jedyną bramkę w meczu dopiero w 38. minucie. Po bezbramkowej pierwszej kwarcie, w drugiej Niemcy objęli prowadzenie po strzale z krótkiego rogu Niklasa Brunsa. W trzeciej odsłonie drużyna Alster nadal świetnie grała w defensywie, a do tego powiększyła przewagę do trzech trafień. Bramki zdobyli: Anton Boeckel (w 23. minucie) i Patrick Schmidt. Na dwie minuty przed końcem kontaktowego gola dla Arminen zdobył Alexander Bele, ale na więcej mistrzowie Niemiec nie pozwolili. Zwyciężyli 3:1 i wywalczyli Halowy Klubowy Puchar Europy.

Jest to 26. takie trofeum dla zespołu z Niemiec w 31-letniej historii rozgrywek.

Jak się gra w finale, to oczywiście, że chce się wygrać, dlatego teraz jesteśmy rozczarowani, ale równie dobrze moglibyśmy zająć tutaj czwarte, albo inne miejsce. Bardzo się cieszę, że turniej odbył się w Poznaniu. Jestem z tego dumny. Takie wydarzenie może pchnąć tę naszą dyscyplinę do przodu – powiedział po finale trener SV Arminen Dariusz Rachwalski.

Nagrody indywidualne i końcowa klasyfikacja

Tytuł MVP Turnieju dla Jespera Kamlade (Der Club an der Alster), najlepszego bramkarza dla Mateusza Szymczyka (SV Arminen Wiedeń), a najlepszym strzelcem Philippe Simar (Royal White Star/20 bramek).

MVP Turnieju: Jesper Kamlade (Der Club an der Alster)
Najlepszy strzelec: Philippe Simar (Royal White Star/20 bramek)
Najlepszy bramkarz: Mateusz Szymczyk (SV Arminen Wiedeń)