Tomasz Dutkiewicz: To był mój ostatni taki turniej w karierze

Wywiad przeprowadziła Beata Oryl-Stroińska , zdjęcie Elżbieta Skowron

Tomasz Dutkiewicz trenuje w Grunwaldzie Poznań 32 lata. Jest wychowankiem klubu, w którym spędził całą swoją karierę. Po turnieju w Poznaniu potwierdził, że ten sezon jest jego ostatnim w karierze.

O turnieju: Dla niektórych może to czwarte miejsce to mało, ale dla nas to jest sukces. Jesteśmy czwartą drużyną w Europie, utrzymaliśmy się w Elicie, a to oznacza, że w przyszłym roku mistrz Polski znów zagra w tych elitarnych rozgrywkach. Oczywiście każdy sportowiec chce złotego medalu, chce wygrywać. Ja też, tak mnie uczono od małego, w każdym meczu walczę o wygraną. Teraz potrzebujemy kilka dni żeby głowy ostygły, ale jak emocje opadną wszystko wróci do normalności. Za kilka dni walczymy o mistrzostwo Polski.

O karierze: Dla mnie to ostatni taki turniej w karierze, bo po zakończeniu sezonu trawiastego kończę karierę. Cieszę się, że mogłem przeżyć coś takiego w moim rodzinnym Poznaniu.

O atmosferze podczas turnieju: Podczas tego turnieju było, jak podczas Halowych Mistrzostw Świata, które kilka lat temu odbyły się w Poznaniu. Jesteśmy w szoku, że tyle ludzi przyszło na nasze mecze. Jestem wdzięczny kibicom, bardzo za to dziękuję w imieniu całej drużyny. Tak naprawdę to ta sala była dzisiaj za mała, gdyby było więcej miejsca, to ludzi mogło być jeszcze więcej. Nie ma niestety w Poznaniu hali do takich wydarzeń.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*