Romaric Guillo po sezonie odejdzie z Kielc

Biuro Prasowe PGE VIVE Kielce tekst Magda Pluszewska , zdjęcie archiwalne

Jedynie rok będzie trwał kontrakt Romarica Guillo w Kielcach. Francuski obrotowy odejdzie z Kielc po zakończeniu sezonu 2019/20.

Romaric Guillo trafił do drużyny PGE VIVE Kielce z HBC Nantes. To pierwszy francuski zawodnik w polskiej lidze. Obrotowy przeciera szlak swoim krajanom – do Mistrzów Polski w przyszłym sezonie trafi Nicolas Tournat, a rok później Dylan Nahi.

Romaric w sezonie 2019/20 sprawuje się świetnie. Jest jednym z filarów kieleckiej defensywy, okazyjnie zdobywa także bramki w ataku. Bardzo dobrze wkomponował się w drużynę nie tylko pod względem sportowym – jest lubiany przez kolegów z zespołu. Sam obrotowy jednak już podczas podpisania kontraktu zapowiadał, że do Kielc przyjechał „na wariackich papierach” i raczej na krótki okres.

To dla mnie szaleństwo! – śmiał się zawodnik na konferencji prasowej – Gdy zadzwonił do mnie agent i powiedział „Słuchaj, idziemy do Kielc” zareagowałem „Nie, to niemożliwe! Serio?”. Propozycję dostałem w zeszły piątek, praktycznie w ogóle się nie wahałem, kilka dni i już jestem u Was. Kielce to wspaniały klub, nie mogłem odmówić. Bardzo dziękuję prezesowi Bertusowi Servaasowi za zaufanie. Gra w Kielcach to dla mnie awans sportowy.

Kontrakt z Guillo został podpisany na rok i tyle też będzie obowiązywał. W sezonie 2020/21 kadrę PGE VIVE Kielce będzie tworzyć trzech obrotowych, Artsem Karalek, Nicolas Tournat i młodziutki Sebastian Kaczor z gdańskiego SMS-u.

Jesteśmy bardzo wdzięczni Romaricowi za wszystko, co robi dla naszego zespołu. To wspaniały zawodnik i cieszę się, że trafił do nas w tym sezonie – komentuje Prezes KS VIVE Handball S. A., Bertus Servaas – W przyszłym sezonie będziemy mieli na pozycji obrotowego trzech graczy, w tym młodego polskiego zawodnika, na którego rozwój też będziemy chcieli postawić. Dodatkowo, w sezonie 2020/21 obowiązywał będzie nowy przepis, obligujący kluby do tego, by w każdym momencie meczu na boisku przebywało co najmniej dwóch Polaków. To także miało wpływ na naszą decyzję.

Romaric Guillo do końca sezonu pozostaje zawodnikiem PGE VIVE Kielce, a kibice na pewno będą mogli cieszyć się jeszcze z wielu jego bloków, które stały się jego popisowym zagraniem. Obrotowy podkreśla, że bardzo wiele uczy się w naszym zespole i cieszy się z gry w Kielcach.

W ciągu tego sezonu już zyskałem ogrom doświadczenia i bardzo wiele się nauczyłem – komentuje obrotowy – Dzięki współpracy ze sztabem szkoleniowym, przede wszystkim z Talantem, nauczyłem się nowych niuansów technicznych, przydatnych dla mnie, szczególnie w grze defensywnej. Klub, a przede wszystkim zawodnicy sprawili, że czuję się w Kielcach świetnie! Kibice tworzą na każdym meczu wspaniałą atmosferę, przy której gra to czysta przyjemność!

Na razie nie wiadomo, jaki kierunek Romaric Guillo obierze po zakończeniu tego sezonu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*