W półfinale HMP lepsi od Warty. Do tytułu jeden krok.

Informacja prasowa WKS Grunwald Poznań tekst Beata Oryl-Stroińska ,zdjęcia Elżbieta Skowron

WKS Grunwald Poznań – KS Warta Poznań 13:2 (4:2)

Bramki dla Grunwaldu: Mateusz Hulbój 4, Tomasz Dutkiewicz 2, Artur Mikuła 2, Paweł Bratkowski 2, Michał Kasprzyk 1, Mikołaj Gumny 1, Piotr Kozłowski 1.

W sobotę (22.02.2020) nasza drużyna odniosła przekonywujące zwycięstwo z Wartą Poznań i awansowała do wielkiego finału Halowej Superligi. Hokeiści na trawie Grunwaldu Poznań wygrali w półfinale 13:2 i czekali na finałowego rywala. Będzie nim KS Pomorzanin Toruń.

WKS Grunwald Poznań był faworytem półfinałowego spotkania, chociaż zawodnicy musieli powrócić do gry na sztucznej nawierzchni. Puchar Europy rozgrywali bowiem na parkiecie. U niektórych było widać brak czucia hali, ale do gry Wojskowych nie można było mieć zastrzeżeń. Już w 40 sekundzie meczu, po bramce Artura Mikuły objęli prowadzenie i nie oddali go do końca. W prawdzie w pierwszej kwarcie gra była wyrównana i zakończyła się skromnym prowadzeniem Grunwaldu 3:2 (dla WKS trafili Mateusz Hulbój i Michał Kasprzyk, a dla Warty Michał Wachowiak i Bartosz Zaworski), ale z każdą kolejną minutą Zieloni tracili siły, a Grunwald realizował swoje założenia. W czwartej kwarcie trener Karol Śnieżek znów zastosował wariant z wycofaniem bramkarza i grą w szóstkę, co przyniosło aż sześć celnych strzałów i dwucyfrowy wynik. Wojskowi zwyciężyli 13:2 i czekali na rezultat drugiego półfinału, który wieczorem został rozegrany w Toruniu. Drużyna Pomorzanina równie efektownie, 13:3 pokonała AZS AWF Poznań i uzupełniła skład wielkiego finału.

Mecze o medale zostaną rozegrane w sobotę, 29 lutego w hali poznańskiej AWF, wjazd od ulicy Droga Dębińska (wjazdem na boisko ze sztuczną trawą). Zespół wojskowych w wielkim halowym finale Superligi będzie grał o godz. 20.15. Kibice, liczymy na Wasz doping i liczne przybycie. „W jedności siła!!!”

Powiedzieli po półfinale HMP w Superlidze

Pomeczowe komentarze Piotra Kozłowskiego, Mateusza Hulbója oraz trenerów Karola Śnieżka o Mateusza Grochala.
PIOTR KOZŁOWSKI: Warta to jest trudny przeciwnik, wiedzieliśmy, że łatwo się nie podda. Na szczęście zagraliśmy dobre spotkanie. W ostatniej kwarcie graliśmy w sześciu, bo chcieliśmy przetrenować pewne rozwiązania już pod kontem meczu finałowego. Nie ma dla mnie znaczenia z kim zagramy w finale. To są dobre drużyny, z każdą w meczu o złoty medal, trzeba grać na Maksa i czeka nas trudne spotkanie.

MATEUSZ HULBÓJ: Wiadomo, że nie ma łatwych meczów, ale dziś od początku realizowaliśmy swoje założenia. Na początku Warta stawiała opór, potem mieliśmy już dużą przewagę i skończyło się tak, jak się skończyło.

KAROL ŚNIEŻEK: Bałem się trochę tej hali, bo po pierwsze Warta tu też trenuje, a my ostatnio graliśmy na parkiecie. I brak czucia było trochę widać, zwłaszcza, że np. Artur Mikuła te dni po Pucharze Europy poświęcił na regenerację sił. Było widać, że dopóki Warta miała siły to grała lepiej. Gratuluję chłopakom, bo mają jeszcze w nogach te 5 meczów pucharowych, a dziś zagrali dobre zawody. Mam nadzieję, że podobnie będzie w finale i obronimy tytuł.

MATEUSZ GROCHAL: Rywale pochlebnie wypowiadają się o nas, ale myślę, że to kurtuazja. Dzisiaj Grunwald potwierdził, że jest obecnie najlepszą drużyną w Polsce. Ma wyrównany skład i potwierdził, że te dobre pucharowe mecze nie był przypadkiem. Dopóki mieliśmy siły, dopóty w miarę dotrzymywaliśmy im kroku. Potem tych sił już nam brakowało. No i co tu mówić, nas rozbili. Dla nas awans do najlepszej czwórki był celem minimum. Za tydzień walczymy ile sił o brązowy medal.

Superliga:

22.02.2020 r. WKS Grunwald Poznań – KS Warta Poznań 13:2 (4:2)

22.02.2020 r. KS Pomorzanin Toruń – KS AZS AWF Poznań 13:3 (5:1)

W tym roku najlepsze halowe drużyny wśród kobiet i mężczyzn poznamy w sobotę 29 lutego w Poznaniu, a konkretnie na obiekcie Akademii Wychowania Fizycznego przy ul. Królowej Jadwigi 27. Tym razem impreza finałowa będzie trwać tylko jeden dzień. W rywalizacji kobiet półfinały i mecze o medale zostaną rozegrane 29 lutego, a w rywalizacji mężczyzn starcia o finał (tylko jeden mecz) odbyły się tydzień wcześniej. Gospodarzami były drużyny, które zajęły wyższe miejsce po rundzie zasadniczej.

29.02.2019 r. (Poznań, ul. Królowej Jadwigi):

14:00 I półfinał AZS Politechnika Poznańska – UKHT Ósemka Tarnowskie Góry (zespoły sklasyfikowane na miejscach 1-4 po fazie zasadniczej)

15:15 II półfinał KS Hokej Start Brzeziny – KS Rogowo (zespoły sklasyfikowane na miejscach 2-3 po fazie zasadniczej)

16:30 mecz o III miejsce HMP seniorów

17:45 mecz o III miejsce HMP seniorek (przegrani półfinałów nr I i II)

19:00 finał HMP seniorek (zwycięzcy półfinałów nr I i II)

20:15 finał HMP seniorów

Po meczu finałowym HMP seniorów odbędzie się ceremonia wręczenia pucharów i medali HMP seniorek i seniorów.

*

Mecz barażowy o awans do Superligi:

21.02.2020 r. KS Stella Gniezno – LKS Gąsawa 2:6 (2:5)

Finały HMP juniorek – Poznań:

23.02.2020 r. I półfinał: UKS Orient II Łozina – UKS SP5 Swarek Swarzędz 0:0 (0:0), karne zagrywki: 3:4

23.02.2020 r. II półfinał: LKS Gąsawa – UKS Tarpany Gąsawa 4:4 (1:3), karne zagrywki: 2:1

23.02.2020 r. Mecz o 3. miejsce: UKS Orient II Łozina – UKS Tarpany Gąsawa 2:0 (0:0)

23.02.2020 r. Mecz o 1. miejsce: LKS Gąsawa – UKS SP5 Swarek Swarzędz 3:1 (1:1)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*