Zgubili piłkę i olimpia uciekła

Źródło wks-grunwald.poznan.pl/ tekst Jerzy Raube

W trzeciej kolejce rundy rewanżowej I ligi piłkarze ręczni WKS Grunwald walczyli z Olimpią MEDEX w Piekarach Śląskich. Mecz miał dwa oblicza. W pierwszej części od początku inicjatywę przejęli poznaniacy. Grali szybko, składnie, narzucili swój styl i prowadzili kolejno : w 5 minucie 3:1, w 10 min 6:3, w 15 min 8:5. Ale nieco tempo spadło, gościom nie wychodziły skuteczne ataki i do głosu dochodzili coraz częściej miejscowi. Powoli, mozolnie odrabiali oni straty i do przerwy był remis 13:13.
Po zmianie stron Ślązacy po raz pierwszy wyszli na prowadzenie i ambitnie walczyli o jego utrzymanie. W 45 min było 22:20, 5 minut później 25:23, ale w 57 minucie przy stanie 27:26 to goście stanęli przed szansą wyrównania. Niestety, w kontrze zgubili piłkę i sytuacja się odwróciła. Bramkę na 28:26 zdobyła Olimpia i uciekła rywalom na bezpieczną odległość. To pierwsza przegrana Grunwaldu w tym sezonie za 3 punkty.

Olimpia MEDEX Piekary Śląskie – WKS Grunwald Poznań 29:26 (13:13)

Dla Olimpii bramki wrzucili ; Cieniek Kamil 1 ,Pluczyk Szymon 4, Jaksik Bartosz 2  , Zemelka Paweł 1 , Serafin Przemysław 1 , Katalczyk Szymon 6 , Więckiewicz Piotr 4 , Miłek Patryk 7 , Beczek Andrzej 3

Dla Grunwaldu bramki wrzucili ; Bartłomiejczyk Daniel 9 ,Westwal Krzystof 3, Napieralski Eryk 4 , Nowicki Piotr 3 , Bajka Damian 3 , Nieradko Michał 3 , Przybylski Mikołaj 1

W sobotę, 29 lutego w Poznaniu kolejne derby: WKS Grunwald ? KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Będzie się działo…