Stal z bezcennym zwycięstwem nad Piotrkowianinem!

Biuro Prasowe SPR Stal Mielec SA tekst , zdjęcia , dźwięk

Piotrkowianin w tym sezonie na wyjeździe jeszcze nie wygrał. Stal zaś po nowym roku bardzo dobrze spisywała się przed swoją publicznością, gdyż w Mielcu poległ już MMTS Kwidzyn oraz Chrobry Głogów. Teraz do tego grona dołączają również podopieczni Bartosza Jureckiego, którzy na Podkarpaciu przegrali 24:22!

W mecz bardzo źle weszli gospodarze, którzy przez błędy własne oraz niewykorzystane sytuacje pierwszą bramkę zdobyli dopiero w siódmej minucie za sprawą Miljana Ivanovicia. Jak wiemy niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i to Piotrkowianin bardzo szybko wyszedł na prowadzenie czterema golami.
Stal w końcu jednak ocknęła się po falstarcie, a sygnał do ataku dał nie kto inny jak genialny w ostatnim czasie – Miljan Ivanović, który po pierwszej połowie miał już na swoim koncie pięć trafień. To głównie za jego sprawą oraz bardzo dobrej dyspozycji Denisa Wołyncewa Stal najpierw odrobiła całkowicie straty, a następnie wyszła na prowadzenie schodząc do szatni z jednobramkową zaliczką.

Przed drugą odsłoną Mielczanie mieli jednak jeden spory problem, gdyż w 19. minucie z powodu gradacji kar boisko musiał opuścić Wiktor Jędrzejewski.

To jednak w żaden sposób nie wpłynęło negatywnie na podopiecznych Dawida Nilssona i Marcina Basiaka, którzy drugie 30 minut zaczęli wręcz kapitalnie i po dziesięciu minutach prowadzili już 16:11. Od tego momentu gospodarze grali bardzo mądrze i konsekwentnie, utrzymując tym samym bezpieczną przewagę. Ta z rąk Stali zaczęła się jednak wymykać na dziesięć minut przed końcem, gdyż Tomasza Wiśniewskiego pokonali w krótkim odstępie czasu Piotr Swat i dwukrotnie Adrian Turkowski. Piotrkowianin jeszcze na trzy minuty przed końcem tracił zaledwie dwie bramki, ale mielczanie nie dali sobie wyrwać zwycięstwa na które w pełni zasłużyli.

„Biało-Niebiescy” zrobili milowy krok w kierunku dobrej pozycji startowej przed rundą spadkową, gdyż miejsce w tabeli po sezonie zasadniczym będzie miało niebagatelne znaczenie.

– Przez weekend odpoczniemy, a w poniedziałek bierzemy się ostro do przygotowań na mecz z Grupą Azoty Tarnów – mówił po zakończeniu spotkania Hubert Kornecki. Starcie z tarnowianami już w sobotę o godzinie 19:00, a będzie to mecz z gatunku „o 6 punktów”!

SPR Stal Mielec – Piotrkowianin Piotrków Tryb. 24:22 (11:10)

SPR Stal: Andjelić, Wiśniewski, Witkowski – Krępa 1, Janyst 2, Mochocki, Kornecki 2, Jędrzejewski, Nowak, Wołyncew 8, Chodara, Olszewski, Misiewicz, Wojdak 1, Ivanović 7, Krupa 3.

Piotrkowianin: Procho, Kot, Mihaljević, Mróz 1, Iskra, Szopa, Kaźmierczak, Swat 8, Turkowski 2, Nastaj, Surosz 3, Pożarek, Sobut 1, Tórz 3, Pacześny 3, Rutkowski 1.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*