EVGENI BASHKIROV W KGHM ZAGŁĘBIU LUBIN!

Biuro Prasowe Zagłębie Lubin SA tekst i zdjęcie

28-letni pomocnik Evgeni Bashkirov został nowym zawodnikiem KGHM Zagłębia Lubin. Były kapitan Rubina Kazań podpisał kontrakt obowiązujący do końca czerwca z opcją przedłużenia.

Bashkirov jest wychowankiem Zenita Sankt Petersburg. Najwięcej występów zanotował jednak w barwach Tomu Tomsk, do którego był najpierw wypożyczony, a w lipcu 2013 roku trafił definitywnie. Dla drużyny „Sybiraków rozegrał 107 spotkań, notując sześć goli i pięć asyst.

Po trzech latach przeniósł się do KS Samara. Tam zagrał w 75 spotkaniach na poziomie I i II ligi rosyjskiej, zaliczając po drodze spadek i awans z drużyną z Samary.

W sezonie 2018/2019 przeniósł się do Rubina Kazań, w którym był nawet kapitanem zespołu. W obecnych rozgrywkach rozegrał 11 spotkań w rosyjskiej Premier Lidze i jedno spotkanie w Pucharze Rosji. W tych meczach raz wpisał się na listę strzelców i zaliczył jedną asystę.

Łączny bilans gier Bashkirova w Rosji to 106 meczów na zapleczu rosyjskiej ekstraklasy, 82 spotkania w najwyższej klasie rozgrywkowej. Ponadto do bilansu należy doliczyć 13 gier w Pucharze Rosji. Występy te zostały okraszone 10 golami i dziewięcioma asystami.

Evgeni, życzymy powodzenia w miedziano-biało-zielonych barwach!

#CHODYNA2022 | KACPER CHODYNA PRZEDŁUŻYŁ KONTRAKT Z KGHM ZAGŁĘBIEM LUBIN

20-letni obrońca Kacper Chodyna przedłużył wygasającą w czerwcu umowę. Nowy kontrakt “Kapiego” będzie obowiązywał do 30 czerwca 2022 roku.

Chodyna trafił do Lubina w 2017 roku. W sezonie 2017/2018 zaliczył 19 występów w III lidze oraz jeden mecz we wstępnej rundzie Pucharu Polski z Gryfem Wejherowo.
W rundzie wiosennej rozgrywek 2018/2019 „Kapi” grał dla I-ligowej Bytovii Bytów, dla której rozegrał trzy spotkania w lidze i dwa mecze w Pucharze Polski.
W obecnych rozgrywkach był podstawowym zawodnikiem zespołu rezerw, a jego dobra postawa na obozie przygotowawczym w Belek zaprocentowała debiutem w najwyższej klasie rozgrywkowej w meczu 21. kolejki PKO Ekstraklasy z Piastem Gliwice.
Sam zainteresowany cieszy się z nowej umowy i zapowiada, że chce stale podnosić swoje umiejętności.
– Jestem zadowolony, że udało się przedłużyć kontrakt. Same negocjacje nie trwały długo i cieszę cię, że mogę dalej grać w Lubinie. Nowa umowa pokazuje mi, że klub we mnie wierzy i chce na mnie stawiać. Teraz już wszystko zależy ode mnie. Chcę rozegrać jak najwięcej minut w tej rundzie i stawać się coraz ważniejszą postacią w drużynie – powiedział Kacper Chodyna.
– Przedłużenie umowy z Kacprem pokazuje jaką drogą zamierzamy podążać. To młody i obiecujący zawodnik, który poprzez swoją ciężką pracę zasłużył na debiut w ekstraklasie i nowy kontrakt. Życzę mu, żeby dalej się rozwijał i w przyszłości stanowił o sile KGHM Zagłębia Lubin – powiedział po podpisaniu umowy Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A., Artur Jankowski.
„Kapi”, gratulujemy i życzymy jak najwięcej występów w miedziano-biało-zielonych barwach!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*