Enea Astoria wygrała z HydroTruckiem

Biuro Prasowe Energa Basket Liga tekst i zdjęcie

Świetne spotkanie w wykonaniu drużyny z Bydgoszczy! Enea Astoria pokonała HydroTruck Radom 80:66 w ważnym starciu w kontekście walki o play-off Energa Basket Ligi.

Bardzo aktywny na początku spotkania był A.J. Walton, ale HydroTruck dość szybko zaczął korzystać ze swojej najgroźniejszej broni, czyli trójek. Po rzutach Obiego Trottera i Roda Camphora to goście mieli pięć punktów przewagi. Enea Astoria odpowiadała podobnymi trafieniami i szybko doprowadzała do remisu. Akcja Krisa Clyburna oznaczała, że to gospodarze po 10 minutach wygrywali 24:23. W drugiej kwarcie zespół trenera Artura Gronka uciekał nawet na 12 punktów dzięki kontrom wykończonym przez Łukasza Frąckiewicza i Waltona. HydroTruck nie był już tak skuteczny, a po trójce Michała Chylińskiego przewaga rywali rosła aż do 21 punktów! W tym fragmencie gospodarze byli nie do zatrzymania w ataku. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 54:31.

W trzeciej kwarcie ekipa trenera Roberta Witki odpowiedziała w końcu serią 11:0, a za ten fragment pochwały należą się Adrianowi Boguckiemu. To dawało tej drużynie nadzieję na nawiązanie rywalizacji. W pewnym momencie zbliżyli się nawet na 11 punktów po trójce Roda Camphora, ale po 30 minutach było ostatecznie 66:53. Kolejną część spotkania Enea Astoria rozpoczęła od małej serii 6:0, która była możliwa dzięki niezłej grze Łukasza Frąckiewicza. To właśnie ta ekipa mogła spokojnie kontrolować sytuację na parkiecie, bo radomianie nie byli w stanie odrobić tak dużych strat. Ostatecznie zespół z Bydgoszczy zwyciężył 80:66.

Po 14 punktów dla gospodarzy rzucili Michał Chyliński i A.J. Walton. W ekipie gości wyróżniał się Rod Camphor z 22 punktami, 4 zbiórkami i 5 asystami.