TOP10 22. tygodnia EBL, MVP i najlepsza piątka

Biuro Prasowe Energa Basket Liga tekst , film i zdjęcia

TOP10 22. tygodnia Energa Basket Ligi

Zapraszamy do obejrzenia dziesięciu najlepszych akcji 22. tygodnia rozgrywek Energa Basket Ligi w sezonie 2019/2020.

Zestawienie TOP 10 Energa Basket Ligi publikujemy w każdą środę. Obejmuje ono spotkania rozgrywane od środy do wtorku – niezależnie od układu poszczególnych kolejek.

Przemysław Żołnierewicz MVP 22. tygodnia EBL

Przemysław Żołnierewicz z BM Slam Stali Ostrów Wlkp. został wybrany przez Energa Basket Ligę najlepszym zawodnikiem 22. tygodnia rozgrywek.

BM Slam Stal zagrała w ostatniej kolejce swój nalepszy mecz pod względem ofensywy w tym sezonie. Wygrała w Starogardzie Gdańskim z Polpharmą 106:66, a ten świetny wynik był możliwy również dzięki doskonałej grze Przemysława Żołnierewicza. Niski skrzydłowy zdobył aż 24 punkty (10/13 za dwa), 9 zbiórek, 5 asyst, 4 przechwyty i blok, co oznaczało eval na poziomie 36.

MVP tygodnia będzie wybierany w każdą środę. Bierzemy pod uwagę mecze rozgrywane od środy do wtorku.

Najlepsza piątka 22. tygodnia EBL

Carlos Medlock, Josh Bostic, Przemysław Żołnierewicz, Rolands Freimanis i Mateusz Bartosz – to najlepsza piątka 22. tygodnia Energa Basket Ligi.

Trefl Sopot w ostatnim tygodniu wygrał w bardzo ważnym meczu z WKS Śląskiem Wrocław 86:76. Liderem zespołu trenera Marcina Stefańskiego był Carlos Medlock, który również w końcówce kończył ważne akcje. Ostatecznie zdobył 19 punktów, 2 zbiórki, 5 asyst i 3 przechwyty (eval 20).

Hitem tygodnia był mecz w Gdyni pomiędzy Asseco Arką a Polskim Cukrem Toruń. Gospodarze wygrali 82:75, a za całe spotkanie trzeba wyróżnić Josha Bostica. Amerykanin zdobył 21 punktów, 4 zbiórki i 2 przechwyty (eval 17).

Przemysław Żołnierewicz rozegrał świetne spotkanie w Starogardzie Gdańskim! Jego BM Slam Stal Ostrów Wlkp. wygrała aż 106:66, a niski skrzydłowy zdobył 24 punkty (10/13 za dwa), 9 zbiórek, 5 asyst, 4 przechwyty i blok, co oznaczało eval na poziomie 36.

Anwil ma ostatnio spore problemy kadrowe, ale mimo tego włocławianie pokonali na wyjeździe GTK Gliwice 88:82. Świetnie zaprezentował się Rolands Freimanis – zdobył 22 punkty, 9 zbiórek, asystę i przechwyt (eval 24).

King Szczecin w meczu z Legią Warszawa pokazał rewelacyjną ofensywę i wygrał ostatecznie aż 111:89. Mateusz Bartosz rozegrał zdecydowanie najlepsze spotkanie w tym sezonie EBL – zdobył 16 punktów, 17 zbiórek, 4 asyst, przechwyt i blok, co przełożyło się na eval 34.

Najlepsza piątka tygodnia będzie wybierana w każdą środę. Bierzemy pod uwagę mecze rozgrywane od środy do wtorku.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*