Rzuty Osobiste dla #sercasopotu! Trefl Sopot – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 104:100

Biuro Prasowe Trefl Sopot tekst , zdjęcie archiwalne

Internetowe zmagania zakończone zwycięstwem żółto-czarnych! W pojedynku dwóch kapitanów – Pawła Leończyka i Jarosława Mokrosa, w grę Basketball Messenger, triumfował kapitan Trefla Sopot 104:100 (27:20, 26:25, 25:27, 26:28). Mecz w “Rzuty Osobiste” był imitacją zaplanowanego na 17 marca spotkania pomiędzy Treflem a Stalą w 24. kolejce Energa Basket Ligi. Rozgrywki są wstrzymane z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Obaj zawodnicy poważnie podeszli do rywalizacji, trenując swoją grę przed rozpoczęciem zmagań. Punktualnie o 19:00 – tak jak było to w terminarzu Energa Basket Ligi, kapitanowie zasiedli do swoich telefonów, aby zainaugurować mecz. Ich zadanie było proste i odzwierciedlało to, co robią na co dzień – musieli trafiać jak najczęściej piłką do kosza, tym razem wykorzystując ekrany smartfonów i aplikacje. Minuta gry była imitacją jednej całej kwarty.

Premierowa odsłona “meczu” została zdecydowanie wygrana przez kapitana #sercasopotu, Pawła Leończyka. Gracz sopockiej drużyny pomylił się zaledwie raz, umieszczając piłkę w interaktywnym koszu aż 21 razy z rzędu, a łącznie 27! Kapitanowi BM Slam Stali udało się to “tylko” 20 razy.

Co prawda druga kwarta była bardziej wyrównana, ale ponownie padła łupem koszykarza klubu, który był pomysłodawcą rozgrywki (26:25). Dopiero po przerwie zawodnik Stalówki rozpoczął odrabianie strat, jednak dwa oczka na kwartę to było zbyt mało wobec zbudowanej wcześniej przewagi sopocian. Zwycięstwo na koncie Trefla Sopot i Pawła Leończyka!

Warto dodać, iż spotkaniu towarzyszyły stałe elementy social mediowej oprawy – od obrazków z szatni, rozgrzewki, aż po same “zagrywki” meczowe, ujęcia kibiców obu zespołów czy cheerleaderek.

Spotkanie można jeszcze raz prześledzić na kontach Twitter Trefla Sopot oraz BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski.