Pchamy bobslej do przodu w przyszłość

Biuro Prasowe Polskiego Związku Bobslei i Skeletonu tekst i zdjęcia

Mamy za sobą historyczny sezon z wieloma sukcesami, które miały miejsce pierwszy raz w historii. Nasza kobieca drużyna doskonale spisała się w sezonie i wystartowała nawet na Mistrzostwa Świata seniorek na bardzo trudnym torze w Altenbergu. Odbiło się to szerokim echem i tego gratulował nam cały bobslejowy świata. Pierwszy raz w historii w sportowej rywalizacji wywalczyliśmy kwalifikację na Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie, zarówno w bobslejach jak i w skeletonie. Nasza skeletonistka była jedna z najmłodszych zawodniczek na Igrzyskach. Jesteśmy dumni z naszym Reprezentantów Polski i z nadzieją patrzymy w przyszłość, ponieważ ten sezon pokazał jak wiele można zrobić nawet startując w tak trudnej i nierównej rywalizacji z dużymi narodowościami, które posiadają czasami kilka torów lodowych. Nie było by tych sukcesów gdyby nie nasi trenerzy. Aktualnie kadrę bobslejową prowadzi Norbert Foltin, a skeleton niezmiennie Oleg Polyvach. Jest to skromny sztab szkoleniowy, ale warto zaznaczyć, że podpisaliśmy również historyczne porozumienie w niemiecką federacją, która wspiera nas w wielu obszarach. Nasi szkoleniowcy mają do dyspozycji sztab trenerski kadry niemieckiej z czego korzystaliśmy i zdobywaliśmy doświadczenie. Współpraca to będzie kontynuowana.

Oskar Langowski POL in action during the Bobsleigh Monobob Men’s competition at the St. Moritz Olympia Bob Run. The Winter Youth Olympic Games, Lausanne, Switzerland, Monday 20 January 2020. Photo: OIS/Thomas Lovelock. Handout image supplied by OIS/IOC

 

Nasz zawodnik wystąpił pierwszy raz w historii na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich- Lozanna 2020. Zajął tam wysokie 11 miejsce w rywalizacji z państwami które mają tory lodowe. Młodzi zawodnicy byli również na zgrupowaniu w LaPlagne we Francji na początku marcu tego roku szykując się już do kolejnego sezonu. Zgrupowanie musieliśmy jednak przerwać z powodu zagrożenia jakie niósł za sobą koronawirus. W gwoli ścisłości związek ściągnął młodych zawodników przed ogłoszeniem pandemii przez WHO. Działając z wyprzedzeniem.

Związek zawsze jest otwarty na współpracę z zawodniczkami i zawodnikami. Prowadzimy ciągły nabór i rozwijamy nasze olimpijskie dyscypliny. Będziemy ogłaszać testy kwalifikacyjne do Reprezentacji Polski na przyszły sezon zimowy. Aktualnie jednak nasze plany, które były już w pełni gotowe na pewno ulegną modyfikacji z powodu pandemii koronawirusa. Jak sytuacja w Polsce i na świecie będzie na to pozwalać to ruszymy z dużą kampanią informacyjną i promocją naszych planów oraz harmonogramem testów. Dużym wydarzeniem będą także Mistrzostwa Polski, które będą stanowiły najważniejszy etap kwalifikacji do przyszłego sezonu zimowego 2020/21. Warto zaznaczyć, że bobsleje nadal silnie chce wspierać ośrodek z Lublina i województwo lubelskie. Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości pojawia się szczegóły takiej współpracy. Będziemy o tym na pewno informowali.

Zuzanna Klocek POL on the course during heat 2 of the Skeleton Women’s Individual event on the St. Moritz Olympia Bob Run. The Winter Youth Olympic Games, Lausanne, Switzerland, Sunday 19 January 2020. Photo: OIS/Thomas Lovelock. Handout image supplied by OIS/IOC

“Wykonujemy obecnie “kawał dobrej roboty”. Uważam, że jest to nowy początek drogi do budowania jeszcze lepszego zespołu, który będzie walczył w przyszłości o medale Mistrzostw świata czy Igrzysk Olimpijskich. Sezon 2019/20 zakończyliśmy pozytywnie i mamy do wyciągnięcia kilka wniosków, które zaprocentują w kolejnych latach. Obecnie jesteśmy w okresie odpoczynku, będąc jednocześnie w stałym kontakcie z naszymi zawodnikami i zawodniczkami. Układamy plany na kolejny sezon analizując bieżącą sytuację związaną z pandemią koronawirusa. To trudny czas nie tylko dla sportowców ale wierzę, że wyjdziemy z niego jeszcze silniejsi”. – powiedział Trener Norbert Foltin 

Zapraszamy wszystkich chętnych do realnej pomocy i współpracy, ponieważ nasze polskie bobsleje i skeleton są w trakcie dynamicznego rozwoju. Jeżeli ktoś tak jak my wierzy w sukcesy w naszych olimpijskich dyscyplinach to zapraszamy do kontaktu. Zaznaczamy jednak, że to sport dla silnych, szybkich, odważnych i bardzo zmotywowanych do działania. Jesteśmy po to, żeby takim osobom pomóc odnieść sukces!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*