Grupa Azoty Chemik Police mistrzem Polski

Biuro Prasowe Chemik Police tekst i zdjęcie

W związku z epidemią koronawirusa rozgrywki Ligi Siatkówki Kobiet zostały zakończone po rundzie zasadniczej. Zespoły rozegrały pełną rundę, 22 kolejki systemem każdy z każdym u siebie i na wyjeździe.

W normalnych okolicznościach rozpoczęły by się play offy, jednak epidemia nie pozwala sportowcom na powrót do grania. Dlatego mistrzem Polski została drużyna najwyżej sklasyfikowana w ligowej tabeli, czyli Chemik.

– Nikt nie chce zdobywać tytułów w takich okolicznościach. Zwycięstwo smakuje najlepiej, kiedy wygrywa się je na parkiecie, choćby w tak dramatycznym meczu, jak kilka  tygodni temu w finale Pucharu Polski. To trofeum smakowało świetnie, było wyszarpane,  wywalczone, wygrane  charakterem. Koronawirus sprawił jednak, że możliwości zdobycia tytułu zostały okrojone. Nie ma już miejsca na wybieranie z kilku możliwych opcji, nie ma miejsca na wymarzone scenariusze. Jest smutna rzeczywistość, którą trzeba zaakceptować i odnaleźć się w niej na tyle, na ile jest to możliwe. W tych okolicznościach, w których jesteśmy, Chemik zasłużenie został mistrzem Polski. Zagraliśmy pełne dwie rundy, każdy z każdym, nie ma mowy o przypadku. Pełne 22 spotkania wyłoniły ekipę najbardziej systematyczną i jesteśmy nią my. Oczywiście, w play offach mogłoby być różnie i nie ma gwarancji, że regularność rundy zasadniczej dałaby nam mistrza. Play offów jednak nie będzie, więc taka dyskusja nie ma miejsca. W trakcie trwania całego sezonu czterokrotnie pokonaliśmy ŁKS, aktualnego mistrza Polski, dwukrotnie Developres, wicelidera tabeli, dwukrotnie Budowlanych i Legionovię, czyli czołówkę tabeli. Na 32 rozegrane spotkania wygraliśmy 31. Wygraliśmy Superpuchar i Puchar Polski. Jeśli ktoś w kraju, w obecnej sytuacji, zasługuje na tytuł mistrza, to moim zdaniem jest to Grupa Azoty Chemik Police – mówi Paweł Frankowski, prezes.

To ósme mistrzostwo Polski w historii klubu i szóste od momentu powrotu do ekstraklasy. Chemik staje się jedną z najbardziej utytułowanych ekip w historii żeńskiej siatkówki.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*