Joanna Drabik w Metraco Zagłębiu! Patrycja Świerżewska w Metraco Zagłębiu!

2016.10.07 Zielona Gora Pilka reczna Miedzynarodowy turniej pilki recznej Kobiet sezon 2016/2017 Polska - Slowacja N/Z Joanna Drabik Foto Pawel Andrachiewicz / Foto Andrus

Biuro Prasowe MKS Zagłębie Lubin SA Piłka Ręczna tekst i zdjęcia

Kolejny transfer i kolejna reprezentantka Polski! Do drużyny Metraco Zagłębia Lubin dołącza reprezentacyjna obrotowa, Joanna Drabik. 26-letnia zawodniczka związała się z naszym klubem na dwa lata.

Joanna Drabik to jedna z najlepszych obrotowych w naszym kraju, co skutkuje regularnymi powołaniami do reprezentacji Polski. Etatowa kadrowiczka przez ostatnie dwa sezonu występowała w węgierskim Siófok KC, z którym w przerwanym sezonie zajmowała drugie miejsce z potentatem z Gyor, a sezon wcześniej zdobyła ze swoim klubem brązowy medal węgierskiej ekstraklasy, a także triumfowała w Pucharze EHF.

W obecnym sezonie nowa obrotowa Metraco Zagłębia zdobyła 18 bramek w Pucharze EHF, a jej zespół znalazł się w najlepszej czwórce rozgrywek. W obecnym sezonie w lidze Joanna Drabik zdobyła 49 bramek, a dwie dołożyła w Pucharze Węgier.

Przed występami w jednej z lepszych europejskich lig, Joanna Drabik przez pięć sezonów reprezentowała barwy MKS-u Lublin, z którym trzykrotnie sięgnęła po mistrzostwo Polski. Wcześniej występowała w KKS Kielce.

W zorganizowanym w czerwcu 2015 plebiscycie portalu Handball Planet została wybrana najlepszą młodą obrotową na świecie.

– Asia to klasa sama w sobie. To czołowa, żeby nie powiedzieć najlepsza zawodniczka na swojej pozycji. Rozmawialiśmy z nią, zanim trafiła do Lublina, wówczas się nie udało. Teraz trafi do nas z ligi węgierskiej i na pewno wpłynie na poziom gry Metraco Zagłębia w jak najlepszym wydaniu – mówi Bożena Karkut, trener Metraco Zagłębia Lubin.

2016.10.07 Zielona Gora
Pilka reczna
Miedzynarodowy turniej pilki recznej Kobiet sezon 2016/2017
Polska – Slowacja
N/Z Joanna Drabik
Foto Pawel Andrachiewicz / Foto Andrus
2019.01.28 Kobierzyce
Pilka reczna
Trening Reprezentacja Polski
N/Z Patrycja Swierzewska
Foto Pawel Andrachiewicz / Foto Andrus

Patrycja Świerżewska w Metraco Zagłębiu!

Zespół Metraco Zagłębia Lubin wzmocniła Patrycja Świerżewska! 24-letnia rozgrywająca podpisała z Miedziowym klubem dwuletni kontrakt.

Nowa zawodniczka Miedziowych ostatnie miesiące spędziła w Norwegii, gdzie reprezentowała barwy Byasen. Dla klubu z Trondheim rzuciła 40 bramek w 17 meczach i zdobyła brązowy medal norweskiej ekstraklasy. Wcześniej występowała w Elblągu, gdzie była wyróżniającą się szczypiornistką. Jest też etatową reprezentantką Polski.

– Patrycja jest niesłychanie szybka i zwrotna, dobrze kontroluje sytuację na boisku. Nieustraszona w ataku i silna w obronie – mówił o Patrycji Świerżewskiej trener Byåsen, Atle Oliver Johansen.

Patrycja Świerżewska jest praworęczna i występuje na lewym lub na środku rozegrania. Z Metraco Zagłębiem Lubin związała się dwuletnim kontraktem – Bardzo się cieszę, że mogę być częścią tak utytułowanego klubu, z którym chce zdobyć mistrzostwo Polski. Jestem podekscytowana walką o złoto w przyszłym sezonie i zrobię wszystko, by pomóc Zagłębiu osiągnąć ten cel – mówi nowa rozgrywająca Miedziowych.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*