Borkowski, Sypek, Wierzchowski z nowymi umowami

Biuro Prasowe Zagłębie Lubin SA tekst i zdjęcie

Włączeni do pierwszego zespołu zawodnicy z Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie podpisali nowe kontrakty. Dwaj “Miedziowi” Sypek i Borkowski związali się z Zagłębiem Lubin S.A. do 2022 roku, umowa Wierzchowskiego zaś będzie obowiązywać rok dłużej.     

ADAM BORKOWSKI

Urodzony w 2000 roku Borkowski rozegrał 17 meczów w III lidze. Pomocnik zanotował na boisku nieco ponad 1200 minut, a w spotkaniu 1/32 finału Totolotek Pucharu Polski pokonał golkipera Miedzi Legnica.

JAKUB SYPEK

17 meczów ligowych w rezerwach KGHM Zagłębia, trzy trafienia i 1129 minut – tak w bieżącym sezonie kształtują się statystyki urodzonego w 2001 roku pomocnika. Dodatkowo, w emocjonującym meczu 1/32 finału Totolotek Pucharu Polski przeciwko seniorskiemu zespołowi Miedzi Legnica zanotował asystę, dzięki której Adam Borkowski wyprowadził „Miedziowych” na dwubramkowe prowadzenie.

BARTOSZ WIERZCHOWSKI

Urodzony w 2003 roku bramkarz w rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 regularnie stał między słupkami, strzegąc bramki Zagłębia w meczach Centralnej Ligi Juniorów do lat 17. W ostatnim czasie podnosił swoje umiejętności nie tylko pod okiem Tomasza Króla, ale także trenera bramkarzy KGHM Zagłębia, Grzegorza Szamotulskiego.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*