Medale dotarły do Polic

Biuro Prasowe Chemik Police tekst i zdjęcia

Grupa Azoty Chemik Police została mistrzem Polski w sezonie 2019/20.

Policzanki wygrały rozgrywki ligowe, które z powodu pandemii koronawirusa zostały zakończone po rundzie zasadniczej. Przed siedzibą Grupy Azoty w Policach doszło do ceremonii wręczenia złotych medali, które w normalnych okolicznościach Chemik otrzymałby po ostatnim meczu sezonu.

– Sytuacja jest szczególna, każdy z nas o tym wie. Jedno jest pewne, byłyście najlepsze i w pełni zasłużyłyście na ten krążek. Gratuluję zwycięstwa i mam nadzieję, że w przyszłym sezonie ceremonia przebiegnie w standardowych okolicznościach – stwierdził Paweł Zagumny, prezes PLS.

Policzanki minione rozgrywki wspominają z uśmiechem na twarzach, ponieważ przegrały tylko jedno ze wszystkich rozegranych spotkań.

– Miniony sezon jest słodko-gorzki. Słodki, bo udało nam się wykształcić DNA zwycięzców, prawdziwą drużynę, która chciała i umiała wygrywać. Gorzki, bo rozgrywki zostały urwane i nie mieliśmy okazji przeżyć kolejnych, sportowych momentów. Mam nadzieję, że przy wsparciu Grupy Azoty uda nam się stworzyć drużynę, która w przyszłych rozgrywkach będzie liczyć się w walce o złoto – zaznaczył Paweł Frankowski, prezes Chemika.

Grupa Azoty wspiera nasz klub od wielu lat, umożliwiając tworzenie w Policach ekipy na miarę tytułu mistrzowskiego.

– Jesteśmy właścicielem Chemika Police, dlatego tym bardziej cieszą nas sukcesy, jakie siatkarki odnosiły w minionym sezonie. Wygrały wszystko, co było do wygrania i jestem przekonany, że gdyby europejskie rozgrywki zostały dokończone, Chemik miałby dużą szansę na zdobycie trofeum. Gratuluję wszystkim, którzy przyczynili się do zdobycia medalu – mówi dr Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*