Wojciech Kurczyński w #VolleyWrocław na kolejny sezon!

Biuro Prasowe #VolleyWrocław tekst Krystan Janisz , zdjęcie #VolleyWrocław

#VolleyWrocław ogłosił pierwsze nazwisko, jeśli chodzi o sztab szkoleniowy na sezon 2020/2021. Na stanowisku pierwszego trenera pozostaje Wojciech Kurczyński, dla którego będzie to drugi z rzędu sezon w tej roli.

Wojciech Kurczyński rozpoczął swoją trenerską przygodę z siatkówką od pracy z młodzieżą w 2008 roku. Z wrocławskimi siatkarkami współpracuje od siedmiu sezonów. W latach 2013-2016 był statystykiem drużyny, która święciła wtedy największe sukcesy – wicemistrzostwo Polski (2014) i brązowy medal mistrzostw kraju (2016).

Przez kolejne trzy sezony pełnił funkcję drugiego trenera, a od sezonu 2019/2020 zastąpił Marka Solarewicza, zostając pierwszym szkoleniowcem #VolleyWrocław. Z wrocławską drużyną w debiutanckim sezonie utrzymał się w ekstraklasie, a zarząd klubu zdecydował się postawić na Kurczyńskiego również w nadchodzącym sezonie.

Przede wszystkim to nie ja wybrałem #VolleyWrocław, tylko klub wybrał mnie. Przed debiutanckim sezonem 2019/2020 dostałem propozycję od prezesa Grabowskiego prowadzenia zespołu jako pierwszy trener i tę propozycję z radością przyjąłem. W tym roku było podobnie i cieszę się z tego, że Prezes zaproponował mi dalszą współpracę. Odbieram to, jako dowód zaufania i aprobatę dla mojej filozofii pracy – mówi Wojciech Kurczyński, pierwszy trener #VolleyWrocław.

Wojciech Kurczyński długo nie zastanawiał się nad przyjęciem oferty i pracą w #VolleyWrocław w kolejnym sezonie.

Jeśli o mnie chodzi, to nie miałem żadnych wątpliwości, gdzie chcę pracować w przyszłym sezonie. #VolleyWrocław to klub oparty na filarach, które są zbieżne z moimi wartościami: ambicja sportową, wzajemnym zaufaniu oraz szacunku do ludzi – dodaje szkoleniowiec.

Bardzo lubię ambitne osoby, a niewątpliwie Wojtek należy do takiego grona. Przegadaliśmy o siatkówce dziesiątki, jak nie setki godzin. Mamy wypracowane pewne schematy działania, z których zadowoleni jesteśmy my, jak i cały sztab pod przywództwem Wojtka. Myślę, że to dobry krok, że zdecydowaliśmy się na to przedłużenie – powiedział Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A.

#VolleyWrocław powoli odsłania kolejne karty na sezon 2020/2021. Pierwszą siatkarką, która została ogłoszona była Natalia Murek, dziś do tego grona dołącza pierwszy trener Wojciech Kurczyński.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*