Julia Mazur o wyborze, wypowiedzi z dnia podpisania kontraktu z MKS-em Kalisz

Biuro Prasowe MKS Kalisz tekst i zdjęcie

Energa MKS Kalisz kontynuuje kompletowanie składu i ogłaszanie kolejnych zawodniczek, które będą reprezentować klub na parkietach Ligi Siatkówki Kobiet w przyszłym sezonie. Zarząd wspólnie z trenerem Jackiem Pasińskim zdecydował o zatrudnianiu Polek. Julia Mazur jest wychowanką UKS Pomorzanie Pogodno Szczecin, później grała w juniorskich drużynach Pałacu Bydgoszcz, SPS Volley Piła i Energa MKS SMS Kalisz. Przez ostatnie cztery lata uczyła się SMS PZPS Szczyrk, w tym roku czeka ją matura, musi połączyć ambicje sportowe z nauką. Pierwszy sezon na seniorskich parkietach bywa trudny, dlatego odpowiedni wybór klubu jest istotny. 

 Już jako juniorka miałam szansę grania w Kaliszu. Dziewczyny bardzo dobrze nas przyjęły, mimo że przyjeżdżałyśmy ze Szczyrku tylko na główne turnieje. Atmosfera była super, dobrze dogadywałam się z trenerami. Dzięki temu poznałam otoczenie, dziewczyny, widziałam jak odbywają się treningi, jak wygląda całe zaplecze klubu. Teraz dołączając do seniorskiej drużyny będę znała część osób, oswoiłam się z klubem, co pomoże przy przejściu do seniorskiej siatkówki. Rozmawiałam też z Weroniką Centką na temat tego pierwszego sezonu i różnic między juniorską a seniorską siatkówką, mówiła że w jej przypadku nie było tak źle. – powiedziała w dniu podpisania kontraktu o powodach wybrania oferty klubu z Kalisza.

Zespół, jak określił trener Jacek Pasiński, ma być młody, ambitny i złożony z samych Polek. Perspektywiczne zawodniczki otrzymają również wsparcie kilku bardziej doświadczonych koleżanek. Następną z zawodniczek bardzo dobrze wpisujących się w ten plan jest Julia Mazur. Pierwsza z libero ogłoszonych przez kaliski zespół.

– Indywidualnie, na pewno w pierwszym sezonie w LSK czeka mnie dużo pracy i trochę czasu będzie musiało upłynąć, żebym mogła się odpowiednio rozwinąć, ale jestem na to gotowa. Rozmawiałam już z Weroniką Centką, opowiedziała mi trochę o tym jak czuła się po przejściu z juniorskiej siatkówki do seniorskich rozgrywek.

Grała w młodzieżowych reprezentacjach, rywalizując m.in. z Moniką Jagłą, jej marzeniem jest gra w seniorskiej kadrze. Brała udział w zeszłorocznych Mistrzostwach Świata U20 w Meksyku, gdzie Polki zdobyły 5. miejsce. W reprezentacji grała razem z nową, klubową koleżanką – Weroniką Centką, która spędzi w MKS-ie kolejny sezon. Jakie Julia ma oczekiwania przed sezonem?

– Ciężko powiedzieć o co będziemy grać w przyszłym sezonie, zwłaszcza z tak młodym składem. Bardzo chciałabym zagrać w play-offach. Myślę, że o medal będzie bardzo trudno, ale na przykład piąte miejsce uznałabym za sukces.

W przypadku dojścia do skutku planowanej kontynuacji rozgrywek juniorskich, Julia Mazur, wraz z juniorkami Energa MKS SMS Kalisz powalczy jeszcze o medal Mistrzostw Polski Juniorek w turnieju finałowym.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*