10 dni do restartu drugiego zespołu

Biuro Prasowe Lech Poznań tekst Adrian Gałuszka , fot. Przemysław Szyszka/lechpoznan.pl

Drugi tydzień treningów w pełnym składzie zakończyli w sobotę piłkarze drużyny rezerw Lecha Poznań. Do wznowienia rozgrywek pozostało im jeszcze dokładnie dziesięć dni, a w nich na start zmierzą się w środę, 3 czerwca o godzinie 17:00 z Garbarnią Kraków.

W szóstych zajęciach niebiesko-białych w mijającym tygodniu uczestniczyło osiemnastu graczy. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami członków sztabu szkoleniowego tego zespołu, na ostatniej prostej lechitom przychodzi coraz częśćiej sprawdzić się w środowisku zbliżonym do meczowego. Stąd większość sobotniego treningu zajęła im gra wewnętrzna w wymiarze 2 x 25 minut. Z racji na środki bezpieczeństwa niemożliwe będzie rozegranie sparingu z inną ekipą. W związku z tym tego typu rozwiązanie jest jedynym słusznym dla szkoleniowca Rafała Ulatowskiego, by sprawdzić swoich graczy w rywalizacji o wynik.

Do ponownej walki o ligowej punkty rezerwom pozostało zaledwie 10 dni. Swoje ostatnie spotkanie w drugiej lidze rozegrali w sobotę, 7 marca w Legionowie z Legionovią. Obecnie zajmują trzynaste miejsce w tabeli, a w dotychczasowych dwudziestu dwóch kolejkach zdobyli 28 punktów. Nad strefą spadkową mają trzy “oczka” zapasu. Przed nimi jeszcze dwanaście starć o stawkę, a pierwsze z nich już w środę, 3 czerwca o godzinie 17:00 we Wronkach. Ich rywalem będzie zajmująca jedną lokatę wyżej Garbarnia Kraków.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*