Sportowcy WKS Grunwald Poznań z wizytą w Hospicjum Palium

Informacja prasowa WKS Grunwald Poznań tekst i zdjęcia Waldemar Serowski

W czwartek 28.05.2020 gościliśmy z wizytą w Hospicjum Palium na os. Rusa 55. Hospicjum jest przede wszystkim Domem otwartym dla tych, którzy potrzebują opieki oraz dla tych, którzy chcą ją sprawować w bardzo różny sposób – nie tylko pod postacią profesjonalnej opieki. Tu każdy chce czuć się potrzebny, zarówno ci, którzy ofiarowują swoją wiedzę i doświadczenie, swój czas i serce, jak i ci, którzy niosą trudny do udźwignięcia ciężar swojej choroby, zbliżania się do kresu życia.

Hospicjum jest niezwykłym miejscem współpracy i wzajemnego obdarowywania się swoimi umiejętnościami.

Działająca przy hospicjum fundacja, która ma w swoim logo kolorowe skrzydła motyla – „Motyle dla hospicjum” ma przepiękne motto dla swojej działalności: „Motyl to symbol duszy, delikatności i wrażliwości. Oznacza także zmianę, metamorfozę. Chcemy, by zmienił się stosunek do cierpiących i umierających. Pragniemy uwrażliwiać, otwierać oczy na cierpienia ludzi ciężko chorych”. Jakże prawdziwe i empatyczne jest przesłanie zawarte w tym motto. Wszyscy wolontariusze pracujący na rzecz fundacji mają wielkie serca, otwarte na pomoc dla seniorów.

Naszą wizytę w hospicjum opisała strona FB – Motyle dla hospicjum:

Kilka lat temu pod opieką naszego Hospicjum Domowego, a potem Oddziału Medycyny Paliatywnej był Pan Heniu Zielazek. Pan Heniu był znanym w Polsce hokeistą na trawie i działaczem sportowym. W trakcie pobytu na oddziale zarażał nas wszystkich swoją pasją (co widać na zdjęciu). Swoich uczniów i wychowanków z WKS Grunwald Poznań zaraził niezwykłą otwartością na drugiego człowieka, gotowością do działania i niesienia pomocy.

Sportowcy pamiętali o Panu Henryku i naszym Hospicjum. Chcieli wspomóc nasze Hospicjum w tym trudnym czasie i dostarczyli maseczki i płyny dezynfekcyjne. Dziękujemy!

Pamiętajcie, dobro wraca.

To my bardzo dziękujemy za te miłe słowa i za możliwość udzielenia pomocy wszystkim pensjonariuszom hospicjum Palium. Jesteśmy bardzo wzruszeni działalnością fundacji, dlatego mówimy – Do obaczenia! Odezwiemy się wkrótce.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*