Lech Poznań z licencją na sezon 2020/21

Biuro Prasowe KKS Lech Poznań tekst Wiktoria Łabędzka , zdjęcie archiwalne

Lech Poznań otrzymał licencję na grę w PKO Ekstraklasie w sezonie 2020/21. Uprawnione do startu w następnych rozgrywkach dostały wszystkie drużyny obecnie występujące w lidze oraz sześć drużyn z zaplecza, które walczą o awans. Zespoły biorące udział w procesie licencyjnym – ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną – zostały objęte nadzorem finansowym.

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN ogłosiła rozpatrzenie wniosków klubów o przyznanie licencji na udział w PKO Ekstraklasie oraz rozgrywkach UEFA w sezonie 2020/21. Żadne z podań nie zostało oddalone, a uprawnienie do gry w europejskich pucharach otrzymało czternaście zespołów (odpowiedniego przyzwolenia nie otrzymały Raków Częstochowa oraz ŁKS Łódź – przyp. red.). Wśród nich znalazł się oczywiście Lech Poznań, którego dokumenty nie budziły wątpliwości.

Oświadczenie przedstawione przez Polski Związek Piłki Nożnej zawiera dopisek uwarunkowany obecną sytuacją epidemiologiczną:

W związku z przedłużającym się stanem epidemii wynikającym z rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-C0V2, którego skutków ekonomicznych nie da się dokładnie przewidzieć, wszystkie Kluby biorące udział w procesie licencyjnym na sezon 2020/2021 zostały objęte nadzorem finansowym. Zdaniem Komisji koniecznym jest w najbliższych miesiącach szczegółowa kontrola i analiza sytuacji finansowej Klubów.

Ponadto nadzorem infrastrukturalnym został objęty Raków Częstochowa występujący na stadionie w Bełchatowie, a także Pogoń Szczecin, której obiekt znajduje się w remoncie. Licencję otrzymały również zespoły występujące na zapleczu ekstraklasy: Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Zagłębie Sosnowiec, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Miedź Legnica, GKS Tychy, Warta Poznań (nadzór infrastrukturalnym).

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*