Justyna Łysiak uzupełnia pozycję libero w Energa MKS-ie Kalisz

Biuro Prasowe MKS Kalisz tekst i zdjęcia

Podstawowa libero zostaje w kaliskim klubie po zeszłorocznym wypożyczeniu z Chemika Police. 21-letnia zawodniczka ma za sobą dobry sezon w drużynie MKS-u, wracając po kontuzji rozegrała wszystkie spotkania ligowe, za domowy mecz z Wisłą Warszawa otrzymała nagrodę MVP. Na swojej pozycji będzie rywalizować z Julią Mazur, tegoroczną absolwentką SMS-u Szczyrk.

Justyna po zakończeniu szkolenia w SMS-ie Szczyrk rozpoczęła seniorską karierę w PTPS-ie Piła. Po sezonie trafiła do mistrza Polski, Chemika Police, jednak tam jej rozwój zatrzymała kontuzja barku. Do gry wróciła w sezonie 2019/20, już w barwach Energa MKS-u Kalisz, dzięki wypożyczeniu z Polic. Łącznie w TAURON Lidze rozegrała 3 sezony, w trakcie których wystąpiła w 52 spotkaniach. Ma za sobą grę w reprezentacji Polski kadetek (m.in. Mistrzostwa Świata w Peru), juniorek (m.in. Mistrzostwa Świata w Meksyku) i debiut w seniorskiej kadrze.

W zespole prowadzonym przez Jacka Pasińskiego Justyna Łysiak dołącza do Weroniki Centki, Julii Mazur, Zofii Szczotkiewicz, Julii Szczurowskiej i Marty Budnik. Do Legionovii Legionowo odeszła druga libero z zeszłorocznego składu MKS-u, Klaudia Kulig.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*