Małgorzata Jasek atakującą #VolleyWrocław

Biuro Prasowe #VolleyWrocław tekst i zdjęcie Krystian Janisz

#VolleyWrocław odkrywa kolejne karty na sezon 2020/2021. Tym razem kontrakt podpisała Małgorzata Jasek. Jest to pierwsza atakująca, jaką wrocławski klub ogłosił na sezon 2020/2021.

Jasek jest doświadczoną zawodniczką, jeśli chodzi o siatkarskie parkiety. Od trzech sezonów występuje w ekstraklasie: w latach 2017-2019 w DPD Legionovii Legionowo, a ostatni rok spędziła w Energa MKS Kalisz. W minionym sezonie występowała na pozycji środkowej, jednak w ataku spisuje się równie dobrze – do reprezentacji Polski powoływana była właśnie na tej pozycji. Do ekipy Wojciecha Kurczyńskiego dołącza właśnie w roli „bombardierki”.

Małgorzata Jasek ma na swoim koncie, prócz gry w TAURON Lidze, również występy w reprezentacji Polski. W 2016 roku zadebiutowała w biało-czerwonych barwach w meczu z Finlandią podczas eliminacji do Mistrzostw Europy w siatkówce 2017 w Gruzji i Azerbejdżanie.

Bardzo się cieszę, że w nadchodzącym sezonie będę mogła reprezentować #VolleyWrocław, klub z piękną, długoletnią tradycją siatkarską. Wiele dobrego słyszałam o trenerze Wojciechu Kurczyńskim i całym sztabie. Wierzę że nasza współpraca będzie bardzo owocna i z całą drużyną dostarczymy naszym wspaniałym kibicom mnóstwo niezapomnianych emocji – powiedziała Małgorzata Jasek, atakująca #VolleyWrocław.

Analizowaliśmy rynek dostępnych dla nas atakujących i zdecydowaliśmy się postawić na parę, która wzajemnie będzie się napędzała do walki o wyjściową szóstkę. Dzisiaj przedstawiamy Gosię, która trafia do nas z Kalisza. Zdajemy sobie sprawę z tego, że grała tam jako środkowa bloku. Po wspólnych rozmowach doszliśmy do wniosku, że atak to pozycja, na której Gosia chce się rozwija

, a my stworzymy ku temu warunki – dodał Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A.

Małgorzata Jasek jest pierwszą atakującą w zespole #VolleyWrocław. Ma 25 lat i mierzy 191 cm wzrostu. Jej zasięg w ataku wynosi 305 cm. Na ten moment w drużynie są dwie środkowe Karolina Fedorek i Aleksandra Gancarz, trzy przyjmujące Natalia Murek, Paula Słonecka i Joanna Chorąży, libero Karolina Pancewicz i Agnieszka Adamek oraz rozgrywająca Weronika Wołodko. Zespół poprowadzi dotychczasowy trener Wojciech Kurczyński w duecie z Dawidem Murkiem.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*