Młodszy z braci Pilitowskich również zostaje w Energa MKS-ie Kalisz

Biuro Prasowe MKS Kalisz tekst i zdjęcia

20-letni środkowy rozgrywający pojawił się w Kaliszu przed poprzednim sezonem prosto z SMS-u Gdańsk. Wzoruje się na swoim bracie – Macieju, reprezentancie Polski i czołowym polskim zawodniku na tej pozycji.

W poprzednim sezonie Konrad Pilitowski wystąpił w 21 meczach PGNiG Superligi rzucając 70 bramek, z czego 27 z karnych, zaliczył 23 asysty. Był także powoływany do reprezentacji Polski juniorów. W klubie z powodu problemów kadrowych większość minut na parkiecie spędzał jako lewoskrzydłowy, ale wywiązał się z nowej roli naprawdę nieźle. Pozwoliła mu zaliczać dużo więcej minut na parkiecie, niż te, na które mógłby liczyć jako zmiennik Macieja. Mimo to sam Konrad podkreśla, że przyszłość cały czas wiąże ze środkiem rozegrania.

W dotychczas ogłoszonym składzie drużyny Konrad Pilitowski dołącza do Marka Szpery, Macieja Pilitowskiego, Michała Dreja, Mikołaja Krekory, Kamila Adamskiego i Roberta Kamyszka. Nowymi zawodnikami w drużynie, którą objął Tomasz Strząbała są Stanisław Makowiejew, Piotr Krępa i Gracjan Wróbel.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*