Kolejna młoda przyjmująca w Energa MKS-ie Kalisz

Biuro Prasowe MKS Kalisz tekst i zdjęcie

20-letnia Oliwia Bałuk w poprzednim sezonie była zawodniczką E.Leclerc Radomki Radom. Dobrze zna się z innymi młodymi talentami MKS-u, rok temu brała udział w Mistrzostwach Świata U20 w Meksyku razem z Weroniką Centką, Zofią Szczotkiewicz i Julią Mazur. Oliwia była kapitanem drużyny, która w Meksyku zajęła 5. miejsce, wcześniej zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy U19.

Poza karierą w reprezentacji juniorek nowa przyjmująca Energa MKS-u jest w kręgu zainteresowań selekcjonera seniorskiej reprezentacji, Jacka Nawrockiego. Obecnie przebywa na zgrupowaniu w Szczyrku razem ze środkową MKS-u, Weroniką Centką. Zeszły sezon był dla Oliwii pierwszym na seniorskich parkietach. Była podstawową przyjmującą Radomki, wystąpiła w 21 meczach rozgrywając 62 sety. Zdobyła 76 punktów, w tym 10 blokiem i 8 zagrywką. Na swojej pozycji będzie rywalizowała z kontynuującą swoją karierę w Kaliszu, Zuzanną Szperlak.

W kadrze na nowy sezon Oliwia Bałuk dołącza do perspektywicznej grupy młodych zawodniczek, kontrakty z klubem już podpisały Zofia Szczotkiewicz, Julia Szczurowska, Julia Mazur, Marta Budnik i Zuzanny Szperlak. Do nieco bardziej doświadczonych zawodniczek w kadrze trenera Pasińskiego należą Karolina Bednarek, Ewelina Polak, Monika Gałkowska i Justyna Łysiak.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*