Zwycięzca Ligi Mistrzów w Energa MKS-ie Kalisz

Biuro Prasowe MKS Kalisz tekst i zdjęcia

Wszyscy zawodnicy nie mogą się doczekać nowego sezonu, a większość zastanawia się jak będzie wyglądała ich współpraca z nowym trenerem, Tomaszem Strząbałą. Nowy obrotowy MKS-u, Mateusz Kus nie musi się tego domyślać – zna trenera bardzo dobrze z gry w Kielcach. Pracowali razem w klubie, kiedy ten wygrywał Ligę Mistrzów w 2016 roku. Mateusz ostatnie dwa sezony spędził w innym klubie regularnie grającym w Lidze Mistrzów, ukraińskim Motorze Zaporoże.

Mateusz Kus jest wychowankiem rodzinnej Olimpii Piekary Śląskie, w której spędził cztery pierwsze lata swojej seniorskiej kariery i w sezonie 2004/05 zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej. Po dobrej grze w Piekarach Śląskich perspektywicznym obrotowym zainteresowały się Azoty Puławy. W drużynie z województwa lubelskiego spędził siedem lat zdobywając brązowy medal PGNiG Superligi. Po sezonie 2014/15 przyjął ofertę PGE Vive Kielce i występował w drużynie prowadzonej przez Tałanta Dujszebajewa przez trzy sezony, współpracując również z Tomaszem Strząbałą. W Kielcach zdobył trzy Mistrzostwa Polski i wygrał Ligę Mistrzów w 2016 roku, co do dziś wspomina jako swój największy sukces w karierze. Mateusz występował również w reprezentacji Polski, m.in. na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku, kiedy Polacy po raz ostatni zbliżyli się do strefy medalowej na wielkiej imprezie, ostatecznie zajmując czwarte miejsce.

W Kaliszu Mateusz ma kierować obroną, chociaż sam zapowiada, że w ataku też ma trochę do pokazania. Na pozycji obrotowego będzie rywalizował z innym nowym zawodnikiem w drużynie MKS-u – Piotrem Krępą. Poza nimi klub potwierdził kontrakty Marka Szpery, Macieja i Konrada Pilitowskich, Mikołaja Krekory, Michała Dreja, Roberta Kamyszka, Kamila Adamskiego, Stanisława Makowiejewa i Gracjana Wróbla.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*