Ponad 400 uczestników w Jubileuszowym 10. Biegu Czekoladowym – Smak Lata!

Informacja prasowa Redakcja – Wszystko o bieganiu tekst Przemek Walewski , zdjęcie archiwalne

To była wyjątkowa edycja, nie tylko dlatego, że w ostatnich tygodniach wiele się zmieniło. Razem jesteśmy już przez dziesięć edycji!  Ze względu na pandemię koronowirusa COVID-19  i obowiązujące rozporządzenia rządowe dotyczące organizacji imprez sportowych musieliśmy zmienić formułę naszego biegu i dostosować ją do realiów. Każdy mógł biec na wybranej przez siebie trasie. Frekwencja była prawie taka sama jak na letnich zawodach w “realu”. Na dystansie 5 km oraz w biegach dziecięcych wystartowało ponad 400 osób!
Bardzo dziękujemy także Wam za wspieranie i nagłaśnianie imprezy dla trzech pokoleń! Łączy nas pasja sportu!
Bieg ma od pierwszej edycji także wymiar charytatywny. W tym roku wylicytowaliśmy numery startowe “1” i “2” dla małej Zuzi, która musi przejść skomplikowaną operację.
– Pragniemy zacząć letnie wakacje na sportowo udowadniając, że choć pandemia koronowirusa tak wiele zmieniła wokół nas, ale nie zmieniła nas. Nadal kochamy bieganie i czekoladę. Chcemy mieć sportowe wyzwanie, przypiąć numer startowy, sprawdzić swoją kondycję, otrzymać pamiątkowy medal i cieszyć się z udziału w Jubileuszowym Biegu Czekoladowym! – podkreśla Przemek Walewski, pomysłodawca Biegu Czekoladowego.
– Cieszymy się i jesteśmy dumni, że do grona naszych Głównych Partnerów dołączył poznański producent czekolady Terravita. W pakietach startowych znalazła się czekoladowa energia na start – dodaje dr Maciej Nowak, współorganizator Biegu Czekoladowego.
Obowiązujące rozporządzenia administracyjne dotyczące organizacji imprez sportowych sprawiają, że nie pobiegniemy wspólnie nad Wartą w Poznaniu, ale chcemy być razem choć osobno, zobaczyć Wasze uśmiechnięte twarze na zdjęciach 🙂
Niech moc czekolady będzie z Wami!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*