Czołowa środkowa ligi kolejny sezon w Energa MKS-ie Kalisz

Biuro Prasowe MKS Kalisz tekst i zdjęcie

243 punkty w 22 meczach. Do tego aż 66 punktowych bloków i druga pozycja w rankingu ligowym pod tym względem. Monika Ptak była zdecydowanie najbardziej wyróżniającą się siatkarką Energa MKS-u Kalisz w poprzednim sezonie, jej umiejętności doceniali także dziennikarze wybierając ją do szóstki kolejki czterokrotnie, była też rozpatrywana w kontekście najlepszej szóstki sezonu na pozycji środkowej. W przyszłym sezonie Monika Ptak powinna pokierować młodym, przebudowanym zespołem z Kalisza.

Monika Ptak pochodzi z Częstochowy i jest wychowanką Częstochowianki. Uczyła się w SMS PZPS Sosnowiec, a na ekstraklasowych parkietach zadebiutowała w barwach PTPS-u Piła. To właśnie jako zawodniczka pilskiego klubu zadebiutowała w reprezentacji Polski. Mocno rozwinęła się po przejściu do Impela Wrocław w 2013 roku, gdzie zdobyła srebrny i brązowy medal Mistrzostw Polski i zasłużyła na kolejne powołania do reprezentacji. Przed sezonem 2017-18 trafiła do Developresu SkyRes Rzeszów rozgrywając w drużynie z podkarpacia tylko jeden sezon, później przerywając karierę z powodu ciąży. Do profesjonalnej gry powróciła w poprzednim sezonie już jako zawodniczka Energa MKS-u Kalisz.

Monika Ptak uzupełnia skład środkowych MKS-u na najbliższe rozgrywki, wcześniej klub potwierdził kontrakty Weroniki Centki, Karoliny Bednarek i Marty Budnik.

W dotychczas potwierdzonym składzie sekcji siatkówki Energa MKS-u Kalisz są:

Rozgrywające: Ewelina Polak, Zofia Szczotkiewicz

Przyjmujące: Zuzanna Szperlak, Oliwia Bałuk

Środkowe: Monika Ptak, Weronika Centka, Karolina Bednarek, Marta Budnik

Atakujące: Monika Gałkowska, Julia Szczurowska

Libero: Justyna Łysiak, Julia Mazur

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*