Energa MKS zamyka obsadę bramki. Łukasz Zakreta z kontraktem na przyszły sezon

Biuro Prasowe MKS Kalisz tekst i zdjęcia

Podstawowy bramkarz kaliskiej drużyny już wcześniej pokazywał wysoki potencjał, np. zostając graczem kwietnia PGNiG Superligi, kiedy zastępował kontuzjowanego Edina Tatara w 2018 roku. W poprzednim sezonie Łukasz Zakreta rozegrał przełomowy sezon. Ustabilizował wysoką formę pod względem statystycznym będąc jednym z najlepszych bramkarzy w lidze, czym wywalczył sobie powołanie do reprezentacji Polski.

Łukasz jest wychowankiem OKPR Warmii Olsztyn, w której spędził trzy pierwsze lata swojej seniorskiej kariery. Przed sezonem 2017/18 przeniósł się do debiutującego w PGNiG Superlidze MKS-u Kalisz. Od tamtej pory rozegrał w najwyższej klasie rozgrywkowej 90 spotkań będąc wybieranym do siódemek kolejki, zostając graczem kwietnia 2018 i trafiając na listę najlepszych polskich bramkarzy 2019 roku wg portalu WP Sportowe Fakty. To właśnie sezon 2019/20 był dla bramkarza grającego również na plaży przełomowy. Zagrał w 22 meczach odbijając rzuty przeciwników ze skutecznością na poziomie prawie 35%, co dało mu 5 miejsce pod tym względem wśród wszystkich najlepszych bramkarzy ligi. Gdyby wyłączyć ze statystyk epizodycznie występującego młodego bramkarza Gwardii Opole Zakreta byłby czwarty za Wolffem, Stevanoviciem i Wałachem, jako jedyny z nich występując w więcej niż czternastu spotkaniach. Dobre występy w lidze poskutkowały debiutem w reprezentacji Polski przed Mistrzostwami Europy 2020. Ostatecznie Łukasz nie pojechał na turniej, jednak zrobił na tyle dobre wrażenie na selekcjonerze, że ciągle jest powoływany na zgrupowania kadry. 25 czerwca zakończyło się kolejne z nich, na którym przebywał razem ze środkowym rozgrywającym MKS-u, Maciejem Pilitowskim.

W bramce, tak jak w poprzednim sezonie, Zakreta stworzy duet z Mikołajem Krekorą, który również przedłużył kontrakt z klubem.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*