Mariusz Fornalczyk piłkarzem Pogoni Szczecin

Biuro Prasowe Pogoń Szczecin tekst i zdjęcia

17-letni skrzydłowy Mariusz Fornalczyk związał się 3-letnim kontraktem z Pogonią Szczecin.

Pomocnik jest wychowankiem Polonii Bytom. Urodził się 15 stycznia 2003 roku. W ostatnim meczu sezonu 2017/2018 zadebiutował w seniorskim zespole Polonii, a w kolejnych miesiącach został włączony na stałe do I zespołu, który wówczas wywalczył awans z IV do III ligi. W ostatnim sezonie rywalizował w barwach bytomian w rozgrywkach grupy 3 III ligi. Rozegrał 13 spotkań i zdobył dwa gole. Polonia jako beniaminek zajęła drugie miejsce w tabeli – za rezerwami Śląska Wrocława, a przed Ruchem Chorzów. Sezon zakończył się po rozegraniu 18 kolejek ze względu na pandemię koronawirusa.

W lutym 2020 roku Fornalczyk zadebiutował w reprezentacji Polski do lat 17. Tej samej, w której występują Kacper Kozłowski, Hubert Turski, Filip Balcewicz i Mateusz Łęgowski. Powołany został na turniej towarzyski w hiszpańskiej La Mandze. Zagrał przeciwko Chorwacji, Norwegii i Gruzji. W tych meczach zdobył jednego gola. Trener reprezentacji Polski do lat 17 Marcin Dorna w marcu powołał go na turniej eliminacyjny do mistrzostw Europy, który ostatecznie nie odbył się.

– To będzie przeskok z trzeciej ligi do ekstraklasy, więc też jestem ciekawy jak to będzie. Wierzę, że koledzy dobrze przyjmą mnie w szatni. Mam nadzieję, że w kolejnym sezonie dostanę szansę występów i ogrywania się w ekstraklasie – mówi zawodnik.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*